Belind Këlliçi nga Lezha: Pas Veliajt radhën e ka Rama. Në burg konkurrojnë pavioni i Qeverisë me atë të Bashkisë

Anëtari i Kryesisë së PD-së, Belind Këlliçi, gjatë një takimi me demokratët në Lezhë tha se prej 116 ditësh lideri i opozitës, Sali Berisha, ndodhet në arrest pasi ka thënë të vërteta shumë të mëdha që politikanët refuzojnë ti thonë.

Këlliçi tha se ka nisur një betejë me modelin më të keq që ka qeverisja locale në Shqipëri, që quhet Erion Veliaj.

‘Ai që ka shitur fiq, ai që bëri dasmën 500 mln lekë me pensionin e të ëmës, instaloi në Bashki një model vjedhjesh 100%.

Por ky modeli ‘5D’ që është në Tiranë, do e gjeni edhe në Lezhë dhe në çdo bashki ku janë përfaqësuesit e regjimit.

Beteja nuk përfundon me Erion Veliajn, pasi rradhën e ka Edi Rama’, tha Këlliçi.

Ai tha se nuk mjaftojnë vetëm protestat, vetëm denoncimet, por duhet edhe alternative për të përmbysur këtë regjim.

 ‘Në Tiranë kemi të bëjmë me një kryetar bashkie që për një incenerator që nuk ekziston ka marrë 130 mln euro. Unë nuk e di se çfarë bën SPAK.

Një kryetar Bashkie që shpiku tarifën e dherave, ka vjedhur të paktën 60 mln euro.

Dhe me drejtorët-banditë që kishte në Bashki, ka vjedhur 30 mln euro dhe ka dhënë 3 leje ndërtimi’, tha gjatë fjalës së tij, Belind Këlliçi.

Ndiq intervistat e fundit
Artikuj të ndërlidhur
Ndiqeni Partinë Demokratike në rrjete sociale