PD në Kuvend

Flamur Noka nga parlamenti: Sot presidenti erdhi si ministër i Edi Ramës, ai ishte vetëm një faktor destabiliteti, asgjë më shumë
15Jan

Flamur Noka nga parlamenti: Sot presidenti erdhi si ministër i Edi Ramës, ai ishte vetëm një faktor destabiliteti, asgjë më shumë

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Flamur Noka duke folur për gazetarët pas seancës 7 minutëshe të parlamentit, deklaroi se sot presidenti erdhi në parlament si një ministër i Edi Ramës. FJALA E PLOTE: ‘Presidenti erdhi si shërbëtor i përulur i Edi Ramës për të bekuar ndryshimet e ligjit që dhunon opozitën, ndryshimet e ligjit që […]

Inceneratori i Tiranës/ Belind Këlliçi: Erion Veliaj refuzon të përgjigjet, të gjitha paratë për inceneratorin fantazëm të Tiranës do të paguhen nga Bashkia
29Dhj

Inceneratori i Tiranës/ Belind Këlliçi: Erion Veliaj refuzon të përgjigjet, të gjitha paratë për inceneratorin fantazëm të Tiranës do të paguhen nga Bashkia

Në vijim të denoncimit të bërë dje për të cilin sigurisht që nuk morëm asnjë përgjigje nga institucionet, por nga falsifikatori i radhës. Sot në interes të publikut do vazhdojmë të bëjmë transparencë. Në datën 12.03.2018 Ministri Damian Gjiknuri i drejtohet Kryetarit të Bashkisë Tiranë ku I kërkon: Përsa më sipër, duke qenë se Bashkia […]

Berisha: Siç u zvarrit ati i tyre shpirtëror, do krrehen edhe këta nga pushteti! Do i bëjmë pluhur me lëvizjen tonë
21Dhj

Berisha: Siç u zvarrit ati i tyre shpirtëror, do krrehen edhe këta nga pushteti! Do i bëjmë pluhur me lëvizjen tonë

EKSTRAKT Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha në një deklaratë nga salla e parlamentit është shprehur se me vendime antikushtetuese, Rama dhe Brava kërkojnë që ti heqin imunitetit kryetarit të opozitës dhe ta arrestojnë. Gjatë fjalës në sallën e parlamentit, kryedemokrati u shpreh se, siç u zvarrit ati i tyre shpirtëror, do krrehen edhe këta […]

Berisha: Më 27 dhjetor, çdo demokrat përpara Gjykatës së Lartë, ku Edi Rama ka porositur ekzekutimin e identitetit tonë
18Dhj

Berisha: Më 27 dhjetor, çdo demokrat përpara Gjykatës së Lartë, ku Edi Rama ka porositur ekzekutimin e identitetit tonë

EKSTRAKT Kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha, deklaroi nga se sot nis beteja pa kthim deri në largimin e Edi Ramës. Lideri i opozitës, Sali Berisha, duke folur para mbështetësve të mbledhur në protestën e sotme tek Kryesisë së Kuvendit, aty ku mazhoranca socialiste vazhdon presion mbi kundërshtarët e saj politikë dhe Këshilli i Mandateve […]

Berisha: Në përputhje me rezolutën e votuar në Kuvend, detyra jonë është të organizojmë mosbindjen civile. Mesazhi ynë është dëgjuar fuqishëm
14Dhj

Berisha: Në përputhje me rezolutën e votuar në Kuvend, detyra jonë është të organizojmë mosbindjen civile. Mesazhi ynë është dëgjuar fuqishëm

EKSTRAKT Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha duke folur në kryesinë e partisë, shpreh se shqiptarët duhet që të qartësohen se janë  në diktaturë. Gjatë fjalës së tij me anëtarët kryesisë, Berisha tha se, detyra e drejtuesve dhe anëtarëve të PD-së, është organizimi i mosbindjes civile. Kryedemokrati Sali Berisha tha në mbledhjen e kryesisë, se […]

Berisha: Mazhoranca votoi nenin që e bën vendin pa opozitë! Rama bëri klonin në Bruksel se nuk i ka ngelur gjë tjetër
14Dhj

Berisha: Mazhoranca votoi nenin që e bën vendin pa opozitë! Rama bëri klonin në Bruksel se nuk i ka ngelur gjë tjetër

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha duke folur për mediat jashtë sallës së parlamentit, deklaroi se mazhoranca sapo miratoi nenin që e bën vendin pa opozitë. Gjatë komunikimit me gazetarët, Berisha theksoi se gjer në përmbysjen e këtij regjimi nuk do të ndërpritet rezistenca e opozitës. Deklarata e plotë e kryetarit të PD, Sali Berisha: […]

Berisha nga kryesia e Kuvendit: Kjo është faza parapërfundimtare e Ramës drejt asgjësimit të opozitës në parlament. Do të zbatoj vendimin e Kuvendit
12Dhj

Berisha nga kryesia e Kuvendit: Kjo është faza parapërfundimtare e Ramës drejt asgjësimit të opozitës në parlament. Do të zbatoj vendimin e Kuvendit

EKSTRAKT Kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha, në një prononcim për mediat tek Kryesia e Kuvendit, është shprehur se është diskutuar për ndryshimet që kërkon të bëjë mazhoranca në lidhje me rregulloren e Kuvendit, për të përjashtuar deputetët me dy muaj nga parlamenti. Berisha u shpreh se, kjo është faza parapërfundimtare e Edi Ramës për […]

Berisha nga selia e Kuvendit: Protesta popullore masive, e pashmangshme. Ne do të dëgjohemi fuqishëm nga mbarë bota me qëndrimin tonë në parlament
05Dhj

Berisha nga selia e Kuvendit: Protesta popullore masive, e pashmangshme. Ne do të dëgjohemi fuqishëm nga mbarë bota me qëndrimin tonë në parlament

EKSTRAKT Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha duke folur për gazetarët tek selia e Kuvendit, ka deklaruar se po shkohet drejt një situate në të cilën qytetarët shqiptarë janë të ftuar të ngrihen për të përmbysur këtë regjim puçist, këtë narkokraturë, që nuk njeh ligj, kushtetutë dhe asnjë rregull. I pyetur nga gazetarët në lidhje […]

Berisha nga parlamenti: Mosbindja civile sot ishte suksesi i radhës i deputetëve të opozitës. Ne duam të drejtën tonë, kontrollin e pushtetit të qeverisë
04Dhj

Berisha nga parlamenti: Mosbindja civile sot ishte suksesi i radhës i deputetëve të opozitës. Ne duam të drejtën tonë, kontrollin e pushtetit të qeverisë

EKSTRAKT Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha duke folur për gazetarët pas seancës parlamentare, u shpreh se deputetët e opozitës nuk do të ndalen dhe se mosbindja civile do të vazhdojë. Duke folur jashtë ambienteve të Parlamentit, kreu i demokratëve e ka cilësuar seancën e sotme një tjetër sukses të deputetëve opozitarë. ‘Qeveria do marrë […]

Berisha nga Parlamenti: Po afron dita dhe momenti kur shqiptarët do hidhen në një protestë pa kthim ndaj këtij regjimi!
20Nën

Berisha nga Parlamenti: Po afron dita dhe momenti kur shqiptarët do hidhen në një protestë pa kthim ndaj këtij regjimi!

LIDHJE DIREKT LIVE NË RRJETET SOCIALE E KRYETARIT TË PD, SALI BERISHA NGA PARLAMENTI EKSTRAKT Kryetari i PD, Prof. Dr. Sali Berisha në një lidhje direkte live në rrjetet sociale nga Parlamenti tha se, opozita nuk e ka problemin me gardistët të cilët kanë rrethuar parlamentin, por me Edi Ramën. Berisha tha se, ditën kur […]