PD në Kuvend

Boçi: Kemi një kryeministër tradhëtar, dhe shqiptarët ndihen të tradhëtuar. Beteja jonë nuk do ndalet! Vokshi: Nxirreni Ramën nga vrima e miut. Edhe hajdut edhe frikacak!
02Shk

Boçi: Kemi një kryeministër tradhëtar, dhe shqiptarët ndihen të tradhëtuar. Beteja jonë nuk do ndalet! Vokshi: Nxirreni Ramën nga vrima e miut. Edhe hajdut edhe frikacak!

NDËRHYRJET E DEPUTETËVE TË PD NË FOLTOREN E KUVENDIT Luçiano Boçi: Frika e tij për t’u paraqitur tregojnë më shumë se fjalët e tua për ta mbrojtur. Ai duhet të vijë të paraqitet këtu. T’i nënshtrohet dhe interpelancës, por edhe mocionit me debat të kërkuar nga deputetët e PD. Kërkesa jonë ka që para një […]

Deputetja Zhupa: 14 herë përmendet Edi Rama në aktakuzën e ngritur nga Juria e Madhe në SHBA, të vijë të flasë këtu!
02Shk

Deputetja Zhupa: 14 herë përmendet Edi Rama në aktakuzën e ngritur nga Juria e Madhe në SHBA, të vijë të flasë këtu!

FJALA E DEPUTETES INA ZHUPA NË FOLTOREN E PARLAMENTIT Zonja Kryetare, keni shkelur rregulloren e parlamentit në mënyrë të vazhdueshme si në seancën e kaluar, si në këtë seancë, duke i mohuar të drejtën deputetëve të Opozitës për të zhvilluar një mocion me debat me kryeministrin e Shqipërisë për një aferë që nuk flet vetëm […]

Nënkryetari i PD, Boçi: Edi Rama ka hyrë në histori si tradhëtari më i madh i kombit shqiptar. Ai njeri duhet të vijë me urgjencë këtu!
02Shk

Nënkryetari i PD, Boçi: Edi Rama ka hyrë në histori si tradhëtari më i madh i kombit shqiptar. Ai njeri duhet të vijë me urgjencë këtu!

FJALA E NËNKRYETARIT TË PD, LUÇIANO BOÇI NË FOLTOREN E PARLAMENTIT Është e shkruar e zezë mbi të bardhë në aktin e Grand Jurisë. Dhe mos harrojmë që nuk është rasti i vetëm e Kryeministrit me bashkëpunëtorët e tij, sepse ju keni bërtitur dhe ulëritur për atë hapjen e dosjeve, ndërkohë që aktivizoni aktivizmat e […]

Berisha: Nuk ka më paqe në këtë vend, largimi i Edi Ramës është kushti i të gjitha kushteve
26Jan

Berisha: Nuk ka më paqe në këtë vend, largimi i Edi Ramës është kushti i të gjitha kushteve

PRONONCIMI I KREUT TË PD-së, SALI BERISHA JASHTË SALLËS SË PARLAMENTIT Sot, parlamenti ka ditën e turpit, ditën e fundit. Parlamenti refuzon kërkesën më legjitime të një grupi deputetësh, për të zhvilluar një debat me urgjencë, për t’i kushtuar rendin e ditës një çështje që ka tronditur gjer në palcë vendet e lira. Imagjinoni ju […]

Berisha: Edi Rama nuk ka shpëtim, ne do bëjmë detyrën tonë
26Jan

Berisha: Edi Rama nuk ka shpëtim, ne do bëjmë detyrën tonë

E patë të dashur qytetarë se si ikën, si ia mbathën, si hije.Të turpëruar, të papërgjegjshëm, të pashpresë para kësaj dallge të fuqishme, të cilën nuk do mund ta kalojnë pa dhënë llogari para jush gjer më një.Afera Rama-Gonigal është nga aferat më kriminale, më të pista në tërë historinë e pasluftës së dytë botërore.Një […]

Oleg Deripaska rekrutoi me para ruse mikun e ngushtë të Ramës, McGonigal, për të dëmtuar opozitën
26Jan

Oleg Deripaska rekrutoi me para ruse mikun e ngushtë të Ramës, McGonigal, për të dëmtuar opozitën

Mbroni Deripaskën tuaj. Nuk shpëtoni dot nga kjo. Nuk kalohet, ka interesa kombëtare. E keni zhndërruar Shqipërinë në një kosh plehrash të interesave ruse, jo nuk mund të kaloni kështu ju. Të dashur qytetarë. Këta janë në një situatë të tillë, të papërgjegjshmëri të plotë. Kreu i tyre është nën hetim të plotë në SHBA, […]

Deputetë të Partisë Demokratike depozitojnë kërkesën për ndryshimin e Rendit të Ditës në Seancën e sotme Plenare.
26Jan

Deputetë të Partisë Demokratike depozitojnë kërkesën për ndryshimin e Rendit të Ditës në Seancën e sotme Plenare.

Drejtuar: Znj. Lindita NIKOLLA KRYETARE E KUVENDIT TË SHQIPËRISË Ditët e fundit opinioni publik shqiptar dhe ndërkombëtar është tronditur prejnjë skandali të përmasave ndërkombëtare që ka përfshirë edhe Kryeministrine Shqipërisë Edi Rama. Sipas të dhënave të publikuara nga Byroja Federale e Hetimit (FBI),Departamenti i Drejtësisë Amerikane, dhe mediandërkombëtare, më 21.1.2023 është arrestuar zyrtari i lartë […]

Berisha në Kuvend: Edi Rama ka firmosur si kreu i një organizate kriminale. Ideator i përjashimit të 4 deputetëve.
17Jan

Berisha në Kuvend: Edi Rama ka firmosur si kreu i një organizate kriminale. Ideator i përjashimit të 4 deputetëve.

FJALA E KRYETARIT TË PD SALI BERISHA NË PARLAMENT Të nderuar deputetë, zonja deputete, të dashur qytetarë dhe qytetare që ndiqni këtë seancë.Ky parlament është shndërruar në një dhunues madhor, amoral, të kushtetutës dhe ligjeve të vendit. Ky parlament, për shkak të një personi, i cili ka inkriminuar veten nga këmbët tek koka, funksionon në […]

Berisha: Po e çoni Parlamentin drejt katastrofës. Ju do të jepni hesap para qytetarëve për 22 milionë euro çarter, me 137 fluturime të kreut tuaj.
23Dhj

Berisha: Po e çoni Parlamentin drejt katastrofës. Ju do të jepni hesap para qytetarëve për 22 milionë euro çarter, me 137 fluturime të kreut tuaj.

FJALA NË KUVEND E KREUT TË PD-së, SALI BERISHA Të nderuar qytetarë dhe qytetare. Ligji që diskutohet ka vetëm një qëllim, përqendrimin e vjedhjes me tenderat në duart e kryevjedhësit të vendit. Asnjë qëllim tjetër nuk ka ky ligj. Zonja kryetare! Ju po e çoni parlamentin në çdo aspekt drejt katastrofës, drejt konfliktit të pashmangshëm. […]

Berisha: Buxheti i 2022, buxheti i vjedhjeve më të mëdha qeveritare. Të paguajmë ushtarët, oficerët dhe policët, pastaj të shkojmë te satelitët dhe dronet.
22Dhj

Berisha: Buxheti i 2022, buxheti i vjedhjeve më të mëdha qeveritare. Të paguajmë ushtarët, oficerët dhe policët, pastaj të shkojmë te satelitët dhe dronet.

Të dashur qytetarë dhe qytetare, që ndiqni këtë seancë. Zonja dhe zotërinj deputetë. Sot diskutohet këtu për buxhetin e vitit 2022. Çfarë ishte ky buxhet sipas të dhënave strikte zyrtare të Komisionit të Kontrollit të Lartë të Shtetit. Ky ishte buxheti i vjedhjes së 122 miliardë lekëve nga këta që qendrojnë që nxijnë prapa shpinës […]