PD në Seli & Degë

Berisha: Të premten të gjithë te bashkia e kryeqytetit! Ta nxjerrim monstrën nga shtëpia e parë
15Pri

Berisha: Të premten të gjithë te bashkia e kryeqytetit! Ta…

FJALA E KRYETARIT TË PD-së, SALI BERISHA NË TUBIMIN QYTETAR EKSTRAKT Lideri i opozitës, Sali Berisha i ka bërë thirrje shqiptarëve të ngrihen dhe të luftojnë dhëmb për dhëmb deri në mposhtjen e horrave. ‘Çfarë poshtërimi tjetër duhet të na…

Flamur Noka nga Kuçova: Shpiragu, mashtrimi radhës i Edi Ramës ashtu si mashtrimet e tjera për 11 vite. Kuçova dhe Shqipëria të braktisura nga rinia prej regjimit të Rilindjes
14Pri

Flamur Noka nga Kuçova: Shpiragu, mashtrimi radhës i Edi Ramës…

Të vish në Kuçovë është një kënaqësi. Është kënaqësi kur vjen këtu dhe sheh pak më tutje që valëvitet flamuri i NATO-s. Një flamur të cilin ne e kemi ëndërruar prej kohësh të valëitej në tokën shqiptare. Por teksa vjen…

Berisha: U bëj thirrje mediave, dilni në rolin tuaj historik, në misionin tuaj të mbrojtjes së interesit publik. Mos mbroni hajdutët, mos mbroni kriminelët!
13Pri

Berisha: U bëj thirrje mediave, dilni në rolin tuaj historik,…

FJALA E KRYETARIT TË PD-së, SALI BERISHA NË TUBIMIN QYTETAR EKSTRAKT Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha duke folur në tubimin e përnatshëm qytetar në rrugën e Shpresës, tha se, Skapi i partisë dhe gjykatat e vendit, janë bërë një…

Berisha: E garantoj se e premtja që vjen do ta tmerrojë Erion Veliajn. Kjo do jetë e treta e vërteta
11Pri

Berisha: E garantoj se e premtja që vjen do ta…

FJALA E KRYETARIT TË PD-së, SALI BERISHA NË TUBIMIN QYTETAR EKSTRAKT Gjatë fjalës në tubimin e përnatshëm qytetar, kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha i ka bërë thirrje Erion Veliajt që të japë dorëheqjen dhe të mos e presë të…

Berisha: Erion Veliaj, jep dorëheqjen. Mos u fshih para vjedhjeve të Edi Ramës. Se edhe në Surrel po shkove, në Surrel do të gjejmë
09Pri

Berisha: Erion Veliaj, jep dorëheqjen. Mos u fshih para vjedhjeve…

FJALA E KRYETARIT TË PD-së, SALI BERISHA NË TUBIMIN QYTETAR EKSTRAKT Në fillim të fjalës së tij në tubimin qytetar, kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha ka uruar besimtarët myslimanë për Fiter Bajramin. Lideri i opozitës, Sali Berisha, tha se…

Berisha: E enjtja po vjen, qytetarët e Tiranës në këmbë për të çliruar bashkinë. Bashkia nuk është streha e kriminelëve dhe hajdutëve të qytetit
07Pri

Berisha: E enjtja po vjen, qytetarët e Tiranës në këmbë…

FJALA E KRYETARIT TË PD-së, SALI BERISHA NË TUBIMIN QYTETAR EKSTRAKT Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha gjatë fjalës në tubimin qytetar, u ka bërë thirrje sërish qytetarëve të Tiranës që ditën e enjte të dalin në protestë dhe të…

Berisha: Ditën e enjte në ora 11:00, Tirana tek bashkia, Erion Veliaj në burg për zverku, për zverku! Erion, nuk ke ku futesh, nuk ke ku shkon!
05Pri

Berisha: Ditën e enjte në ora 11:00, Tirana tek bashkia,…

FJALA E KRYETARIT TË PD-së, SALI BERISHA NË TUBIMIN QYTETAR EKSTRAKT Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha i ka bërë thirrje kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj të japë menjëherë dorëheqje pas skandalit të dosjes ‘5D’. ‘Erion, jep dorëheqjen menjëherë, mos…

Berisha: Erion Veliaj është monstra e zgjedhjeve. Ditën e premte, ora 11:00, shqiptarët marshojnë bashkë të pastrojnë zyrat e bashkisë
04Pri

Berisha: Erion Veliaj është monstra e zgjedhjeve. Ditën e premte,…

FJALA E KRYETARIT TË PD-së, SALI BERISHA NË TUBIMIN QYTETAR EKSTRAKT Kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha gjatë fjalës së tij në tubimin qytetar, është ndalur sërish te skandali që ka përfshirë Bashkinë e Tiranës, ku 5 drejtorët e tij…

Berisha: Fitorja e opozitës, fitorja e qytetarëve të Tiranës fillon të premten në orën 11:00 tek Bashkia e Tiranës. Erion Veliaj jep dorëheqjen urgjentisht
03Pri

Berisha: Fitorja e opozitës, fitorja e qytetarëve të Tiranës fillon…

FJALA E KRYETARIT TË PD-së, SALI BERISHA NË TUBIMIN QYTETAR EKSTRAKT Në fjalën e mbajtur në tubimin qytetar, kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha u bëri thirrje qytetarëve të Tiranës që ti bashkohen të premten protestës së orës 11:0.0 tek…

Berisha: Do të hartojmë një program të shkëlqyer mbi parimet e një force politike konservatore, por duhet të largojmë narkoqeverinë Rama
03Pri

Berisha: Do të hartojmë një program të shkëlqyer mbi parimet…

FJALA E KRYETARIT TË PD-së, SALI BERISHA NË TRYEZËN ME BIZNESIN EKSTRAKT Kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha, ka përshëndetur tryezën e organizuar nga Departamenti i Sipërmarrjes, Biznesit dhe Inovacionit me drejtuese Prof. Dr. Liljana Elmazi tryezën me biznesmenë dhe…

Tryeza e diskutimit me biznesmenë dhe profesionistë/ Oerd Bylykbashi: Modeli qeverisës është bazuar në piramidë korrupsioni të strukturuar nga kryeministri e më poshtë
03Pri

Tryeza e diskutimit me biznesmenë dhe profesionistë/ Oerd Bylykbashi: Modeli…

Përshëndetje! Ju falënderoj që keni ardhur në këtë takim të biznesit, ndërmarrjes dhe inovacionit pranë PD. Ky takim është me përfaqësues të biznesit të vogël, të mesëm dhe të madh dhe me profesionistë të lirë të cilët të gjithë bashkë…

Berisha: Martirët e 2 Prillit ranë për t’u bërë të pavdekshëm. ‘2 Prilli’ është kushtrim për të rrëzuar këtë regjim dhe për të ecur drejt zgjedhjeve të lira dhe të ndershme me një qeveri teknike
02Pri

Berisha: Martirët e 2 Prillit ranë për t’u bërë të…

EKSTRAKT Në nderim të 4 martirëve që u vranë më 2 prill të vitit 1991 në Shkodër në masakrën e fundit të komunizmit në Shqipëri, sot në këtë qytet u zhvillua ceremonia e vendosjes së kurorave. Në ceremoni dha një…

Berisha: Le të zotohemi ne që anëtarësuam Shqipërinë në NATO se do të kthejmë përsëri vendin në rrugën e demokracisë
01Pri

Berisha: Le të zotohemi ne që anëtarësuam Shqipërinë në NATO…

1 PRILL 2024-FJALA E KRYETARIT TË PD-së, SALI BERISHA NË TUBIMIN QYTETAR EKSTRAKT Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka kujtuar 15-vjetorin e anëtarësimit të Shqipërisë në NATO gjatë qeverisjes demokratike. ‘Sot ne kremtojmë 15-vjetorin e mrekullisë shqiptare, mrekullisë më…

Berisha: U bëj thirrje teleturizmave, mos u bëni bashkëfajtorë me regjimin, stop mbështetjes së korrupsionit
30Mar

Berisha: U bëj thirrje teleturizmave, mos u bëni bashkëfajtorë me…

30 MARS 2024-FJALA E KRYETARIT TË PD-së, SALI BERISHA NË TUBIMIN QYTETAR EKSTRAKT Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka uruar besimtarët katolikë për Pashkët. Gjatë fjalës së tij në tubimin qytetar, Berisha tha se, të urojmë që Pashkën tjetër…

Flamur Noka në Fier: Edi Rama e konsideron votën mall që e blen, prandaj qeveris me kaq arrogancë
30Mar

Flamur Noka në Fier: Edi Rama e konsideron votën mall…

Edi Rama ka 11 vite në pushtet dhe për 11 vite po të shohim sot në Fier, nuk ka asnjë përparim dhe zhvillim. Fieri është i zhytur në një batak varfërie dhe mjerimi, si kurrë ndonjëherë, në një batak pasigurie…

Berisha: Edi Rama duhet të japë dorëheqjen menjëherë sepse Olsi është ushtari i tij. I shastisur nga lajmet për Olsin, urdhëroi Dumanin e tij të presë ca koka turku që shqiptarët të merren me Qaton
28Mar

Berisha: Edi Rama duhet të japë dorëheqjen menjëherë sepse Olsi…

FJALA E KRYETARIT TË PD-së, SALI BERISHA NË TUBIMIN QYTETAR EKSTRAKT Në fjalën e tij në tubimin qytetar, kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha duke folur për situatën politike në vend, deklaroi se, Edi Rama bllokoi rotacionin politik në vend…

Berisha: Anëtarësimi në NATO ishte mrekullia më e madhe për Shqipërinë që nga shpallja e pavarësisë e deri më sot!
28Mar

Berisha: Anëtarësimi në NATO ishte mrekullia më e madhe për…

FJALA E KRYETARIT TË PD, SALI BERISHA NË AKTIVITETIN PËR 15 VJETORIN E ANËTARËSIMIT TË SHQIPËRISË NË NATO EKSTRAKT Shqipëria shënon 15 vite e anëtarësuar në organizatën më të fuqishme të Aleancës së Atlantikut të Veriut, NATO.  Me këtë rast,…

Berisha: Të largojmë këtë të keqe të madhe që ka pushtuar Shqipërinë. Të krijojmë qeverinë teknike dhe të shkojmë drejt zgjedhjeve të lira dhe të ndershme
26Mar

Berisha: Të largojmë këtë të keqe të madhe që ka…

FJALA E KRYETARIT TË PD-së, SALI BERISHA NË TUBIMIN QYTETAR EKSTAKT Kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha në tubimin qytetar kundër arrestimit politik të tij është shprehur se rrugë tjetër për t’u marrë me diktaturën, përveç mosbindjes civile nuk ka.…

Berisha: Jorgo Goro, kurbani i Olta Xhaçkës. Për shkak të qëndrimeve të tij, Rama ka ngritur një valë të pafavorshme për emigrantët tanë në Greqi
24Mar

Berisha: Jorgo Goro, kurbani i Olta Xhaçkës. Për shkak të…

FJALA E KRYETARIT TË PD-së, SALI BERISHA NË TUBIMIN QYTETAR EKSTRAKT Kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha ka akuzuar kryeministrin Edi Rama se po përdor pushtetin për të dhunuar opozitën. Në protestën maratonë te ‘Rruga e Shpresës’, Berisha theksoi se…

Noka nga Vlora: Shqiptarët në rrugëtim për t’i marrë kohë errësirës që Rama e ka zhytur Shqipërinë dhe për t’i dhënë kohë ditës, të bardhës, ditës politike
23Mar

Noka nga Vlora: Shqiptarët në rrugëtim për t’i marrë kohë…

FJALA E SEKRETARIT TË PËRGJITSHËM NË PD, FLAMUR NOKA NË TAKIMIN ME DEMOKRATËT NË VLORË Në fakt është gjithnjë një kënaqësi e veçantë kur ne demokratët vijmë në Vlorë, sepse Vlora me qytetarinë dhe me kulturën e saj ka treguar…

Berisha: Jam 32 herë më i motivuar në betejën kundër diktaturës! Kauza e drejtë nuk njeh moshë. Ne nuk e persekutuam kurrë opozitën kur ishim në pushtet
22Mar

Berisha: Jam 32 herë më i motivuar në betejën kundër…

FJALA E KRYETARIT TË PD-së, SALI BERISHA NË TUBIMIN QYTETAR EKSTRAKT Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha gjatë fjalës së mbajtur në tubimin qytetar, ka uruar besimtarët bektashinj për Sulltan Novruzin. Berisha tha se, teqetë kanë qenë qendra të shqiptarizmës.…

Berisha: Nga 7 miliardë euro taksa tuajat, vetëm 38 milionë euro janë lënë për pensionet. Rama ka shpenzuar 56 miliardë euro në 10 vite. Nëse nuk do ishin zhdukur, Shqipëria do ishte 3 herë më mirë
21Mar

Berisha: Nga 7 miliardë euro taksa tuajat, vetëm 38 milionë…

FJALA E KRYETARIT TE PD-së, SALI BERISHA NË TUBIMIN QYTETAR EKSTRAKT Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha gjatë fjalës në tubimin qytetar, deklaroi se buxheti i shtetit po shkon për investime korruptive të qeverisë Rama. Berisha tha, se sikur një…

Sulmi ndaj gazetares Ambrozia Meta/ Berisha: Mediat e qeverisë e qepën gojën! Imagjinoni ç’bën Rama pa praninë e të tjerëve
19Mar

Sulmi ndaj gazetares Ambrozia Meta/ Berisha: Mediat e qeverisë e…

EKSTRAKT Në fjalën e tij në tubimin qytetar, kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha deklaroi se, Edi Rama futet tek ato kategori të narkodiktatorëve që përdorin pushtetin për të vendosur në arrest kundërshtarin politik. Gjatë fjalës së tij në tubimin…

Berisha sfidon Ramën: Hajde ngremë komision hetimor për pasurinë time dhe tënden. A mund t’u thuash ti qytetarëve, si t’u 16-fishuan ty pasuritë në 10 vite kryeministër?
17Mar

Berisha sfidon Ramën: Hajde ngremë komision hetimor për pasurinë time…

FJALA E KRYETARIT TË PD-së, SALI BERISHA NË TUBIMIN QYTETAR EKSTRAKT Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka komentuar asamblenë e socialistëve të udhëhequr nga Edi Rama. Në fjalën gjatë protestës maratonë të mbështetësve të tij në ‘Rrugën e Shpresës’,…

Berisha: Rama ka shpartalluar arsimin universitar. Fondet e kërkimeve shkencore janë inekzistente dhe qesharake. Në kohën tonë nuk u mbyll asnjë shkollë, gjatë këtyre viteve janë mbyllur të paktën 700 shkolla
15Mar

Berisha: Rama ka shpartalluar arsimin universitar. Fondet e kërkimeve shkencore…

EKSTRAKT Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha në fjalën e tij në tubimin qytetar e ka vënë theksin tek situata e rëndë kriminale në vend. Sipas Berishë vetëm në dy ditët e fundit janë katër atentate në vend, e kjo…

Kaso: Edi Rama kamuflonte veprimet korruptive të tij nëpërmjet zyrtarëve të tjerë për të dhënë urdhrat e tij
15Mar

Kaso: Edi Rama kamuflonte veprimet korruptive të tij nëpërmjet zyrtarëve…

FJALA E SEKRETARIT PËR ÇËSHTJET LIGJORE NË PD, IVI KASO NË KONFERENCËN PËR PORTIN E DURRËSIT Ashtu sikundër u bë me dije në shtjellimin e fakteve të kësaj afere të tmerrshme korruptive, përgjegjësia dhe aktorët e përfshirë janë në nivelet…

Berisha: Edi Rama e ka të qartë se pushteti i tij do të marrë fund. Paralajmërimi im për të është ky, mos provoko më qytetarët shqiptarë se nuk të falin
13Mar

Berisha: Edi Rama e ka të qartë se pushteti i…

FJALA E KRYETARIT TË PD-së, SALI BERISHA NË TUBIMIN QYTETAR EKSTRAKT Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha gjatë fjalës së tij në tubimin qytetar, është shprehur se, Edi Rama e ka të qartë se nuk ka më të ardhme. Berisha…

Tryeza e diskutimit për Zonat e Mbrojtura/ Zhupa: Dëmi dhe pasojat që sjell ligji i ri
12Mar

Tryeza e diskutimit për Zonat e Mbrojtura/ Zhupa: Dëmi dhe…

Deputetja Ina Zhupa ka nisur nje tur takimesh për të diskutuar mbi dëmin dhe pasojat që sjell ligji i ri i Zonave të Mbrojtura. Tryeza e parë e diskutimit ishte në Pogradec, me ekspert, me profesor, me pjestarë të shoqërisë…

Berisha: Rama ka vendosur një censurë të plotë për parlamentin e lirisë. Mediat nuk guxojnë të japin fjalët tuaja. PD ka programin më të shkëlqyer! Kemi trashëgimi për realizimin e premtimeve
11Mar

Berisha: Rama ka vendosur një censurë të plotë për parlamentin…

FJALA E KRYETARIT TË PD-së, SALI BERISHA NË TUBIMIN QYTETAR EKSTRAKT Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha gjatë fjalës së tij në tubimin qytetar ka akuzuar Edi Ramën se ka vendosur një censurë të plotë në parlamentin e lirisë në…

Berisha: Ne do i japim përgjigjen e merituar mafies më të urryer ndërkombëtare të Xhorxh Sorosit
09Mar

Berisha: Ne do i japim përgjigjen e merituar mafies më…

EKSTRAKT Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha gjatë fjalës së tij në tubimin qytetar, akuzoi Arben Ndokën për atentatin e ndodhur para shkollës në Lezhë. Berisha tha në fjalën e tij, se ata që bërë atentatin janë të njëjtët njerëz…

Berisha: Arsimi do jetë çështja më serioze e programit të PD! Rrogat e mësuesve do të shkojnë drejt trefishimit
07Mar

Berisha: Arsimi do jetë çështja më serioze e programit të…

FJALA E KRYETARIT TË PD-së, SALI BERISHA NË TUBIMIN QYTETAR EKSTRAKT Kryetrari i Partisë Demokratike, Sali Berisha gjatë fjalës së tij në tubimin qytetar ka uruar të gjithë mësuesit për festën e 7 Marsit. Berisha ka shtuar se sot kjo…

Berisha: Me dënimin e Bejlerit, Edi Rama u faktoi shqiptarëve se pavarësisht se si ju do të votoni, kurrë nuk do të keni atë që doni me votën tuaj
05Mar

Berisha: Me dënimin e Bejlerit, Edi Rama u faktoi shqiptarëve…

FJALA E KRYETARIT TË PD-së, SALI BERISHA NË TUBIMIN QYTETAR EKSTRAKT Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha gjatë fjalës në tubimin qytetar, është ndalur te vendimi politik i GJKKO-së për të dënuar me 2 vite burg Kryetarin e zgjedhur të…

Berisha: Liria kërkon sakrifica nga ne. Në Beograd anulohen zgjedhjet, kurse në Shkodër, në Durrës, Elbasan, Tiranë, vazhdojnë qeverisin bashkiakët që fituan mbi krimin
03Mar

Berisha: Liria kërkon sakrifica nga ne. Në Beograd anulohen zgjedhjet,…

FJALA E KRYETARIT TË PD-së, SALI BERISHA NË TUBIMIN QYTETAR EKSTRAKT Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha gjatë fjalës në tubimin qytetar, ka komentuar vendimin e detyruar të presidentit serb Aleksandër Vuçiç, për të anuluar zgjedhjet në Beograd dhe për…

Berisha: Do ta pyes këtë llum gjykatëse; a ke përdorur ndonjëherë mbiemrin Spata se të është dashur. Irena Spata e ke quajtur ndonjëherë veten ti?
01Mar

Berisha: Do ta pyes këtë llum gjykatëse; a ke përdorur…

FJALA E KRYETARIT TË PD-së, SALI BERISHA NË TUBIMIN QYTETAR EKSTRAKT Kryetar i Partisë Demokratike, Sali Berisha në tubimin qytetar që zhvillohet kundër arrestimit politik të tij është shprehur përpara qytetarëve se Rruga e Shpresës do të jetë rruga më…

Prania e Sorosit në delegacionin shqiptar/ Berisha: I bëj thirrje Kongresit të SHBA që të ndalojë me ligj veprimtarinë e tij. Samiti u zhvillua pa flamuj kombëtarë, sepse Putini i vogël nuk mund të toleronte flamurin e Kosovës
28Shk

Prania e Sorosit në delegacionin shqiptar/ Berisha: I bëj thirrje…

FJALA E KRYETARIT TE PD-së, SALI BERISHA NE TUBIMIN QYTETAR EKSTRAKT Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha fjalën e tij në tubimin qytetar, e ka nisur me komentin për samitin e sotëm për Ukrainën në Tiranë. Në fjalën e tij,…

Berisha përsërit pyetjen për Maneku-Gjokën dhe i drejtohet Dumanit: Nga të erdhën ty fondet për t’u bërë me tre shtëpi? Vlora Hyseni e SHISH ka urdhëruar që informacionet të kalojnë fillimisht te Rama
26Shk

Berisha përsërit pyetjen për Maneku-Gjokën dhe i drejtohet Dumanit: Nga…

FJALA E KRYETARIT TË PD-së, SALI BERISHA NË TUBIMIN QYTETAR EKSTRAKT Kryetari i Partisë së Demokratike, Sali Berisha, gjatë fjalës së tij ka mbajtur një minutë heshtje për 22 intelektualët e vrarë në 26 shkurtin e vitit 1951. Berisha i…

Berisha: Qeveria e krimit e ka mbushur paraburgimin me të pafajshëm, sepse nuk ka akuzë mbi ta. Punonjësit e bashkisë së Erion Veliajt tregtojnë eshtrat, skeletet e foshnjave
25Shk

Berisha: Qeveria e krimit e ka mbushur paraburgimin me të…

FJALA E KRYETARIT TË PD-së, SALI BERISHA NË TUBIMIN QYTETAR EKSTRAKT Kryetari i Partisë Demokratë, Sali Berisha ka akuzuar se qeveria e krimit në Shqipëri e ka mbushur paraburgimin me të pafajshëm. Në fjalën e mbajtur para mbështetësve të cilët…

Berisha: Shumë shpejt do merrni vesh se kush kryeson gjykatën speciale, do merrni vesh se çfarë përfaqëson Maneku-Gjoka. Ata që përdorin studiot dhe penën si hanxhar mbi opozitën janë llumi i shoqërisë
24Shk

Berisha: Shumë shpejt do merrni vesh se kush kryeson gjykatën…

FJALA E KRYETARIT TË PD-së, SALI BERISHA NË TUBIMIN QYTETAR EKSTRAKT Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha në nisje të fjalës së tij në tubimin qytetar, foli për 2 vjetorin e luftës së kombit të Ukrainës, kundër Putinit. Sipas Berishës,…

Berisha: Vazhdon kudo jehona e 20 shkurtit. Beteja për votën e lirë, është beteja më e shenjtë e njeriut të lirë. Sot Sadushgjykata i vuri tritol në themel fjalës së lirë, defakto kthehet ligji i agjitacion propagandës
23Shk

Berisha: Vazhdon kudo jehona e 20 shkurtit. Beteja për votën…

FJALA E PLOTË E KRYETARIT TË PD-së, SALI BERISHA NË TUBIMIN QYTETAR EKSTRAKT Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha duke folur në tubimin qytetar ka paralajmëruar civilët e policisë të cilët dhunuan barbarisht të rinjtë protestues të 20 shkurtit. Gjatë…

Deputetja Ina Zhupa: 12 deputetë të PS përdoren si kartona nga Rama për të shfarosur zonat e mbrojtura
23Shk

Deputetja Ina Zhupa: 12 deputetë të PS përdoren si kartona…

FJALA E DEPUTETES SË PD, INA ZHUPA NË KONFERENCËN PËR PR/LIGJIN E ZONAVE TË MBROJTURA Dje në Kuvendin e Shqipëirisë në një seancë 4 minuta është miratuar një projektligj, praktikisht projektligji i zonave të mbrojtura që tanimë nga dje është…

Berisha: Qeveri teknike, me Edi Ramën nuk ka zgjedhje. Është koha të trokasim në shtëpitë e shqiptarëve, tu tregojmë se në programin e ri të PD-së, misioni ynë do të jetë që të investojmë tek ata
21Shk

Berisha: Qeveri teknike, me Edi Ramën nuk ka zgjedhje. Është…

FJALA E KRYETARIT TË PD-së, SALI BERISHA NË TUBIMIN QYTETAR EKSTRAKT Kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha gjatë fjalës së tij në tubimin qytetar, ka kërkuar dorëzimin e qeverisë së Edi Ramës, pas protestës madhështore të 20 shkurtit, ku qindra…

Berisha: Shkojmë krenarë dhe ballëlartë më 20 shkurt sepse shkojmë si shpresa e vetme e Shqipërisë. Çdo akuzë e opozitës, çdo denoncim i juaji në këto dy vite është faktuar
19Shk

Berisha: Shkojmë krenarë dhe ballëlartë më 20 shkurt sepse shkojmë…

EKSTRAKT Që në nisjen e fjalës së tij në tubimin e sotëm qytetar, kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha bëri thirrje për pjesëmarrje në protestë. Berisha tha se, protestuesit në 20 shkurt do të kenë në krah të vërtetën dhe…

Berisha: Pavarësia e Kosovës u shpall në Tiranë, përshëndetjet më të zjarrta për presidentin Xhorxh Bush. Çështja Rama-McGonigal nuk do të mbyllet kurrë pa u ndëshkuar korruptuesi
17Shk

Berisha: Pavarësia e Kosovës u shpall në Tiranë, përshëndetjet më…

EKSTRAKT Në fjalën e tij në tubimin qytetar, kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha foli për Kosovën dhe ditën e pavarësisë së saj. Pasi uroi të gjithë shqiptarët për pavarësinë e Kosovës, Berisha u shpreh se çdo demokrat sot pushtohet…

Berisha: Blinken takoi vetëm përfaqësuesit e një partie: Presidentin, Lali Vjedhësin, Edi Ramën, Altin Dumanin, Sokol Sadushin. Harrojini lëvdatat, edhe Tahirin e çuat në Dhomën Ovale, por do keni fatin e tij dhe të McGonigal
15Shk

Berisha: Blinken takoi vetëm përfaqësuesit e një partie: Presidentin, Lali…

EKSTRAKT Kryetari i Partisë Demokratike, njëkohësisht edhe drejtuesi i opozitës shqiptare, Sali Berisha në fjalën e tij përpara protestuesve është shprehur se për herë të parë në një vizitë zyrtare, një Sekretar Shteti takon vetëm përfaqësues të një partie: Presidentin,…

Berisha: 20 shkurti është dita e fuqisë së popullit të revoltuar. Edi Rama priti shqiptarët, ata do të vijnë. Me 20 shkurt të vjen koha e gjykimit nga mijëra qytetarë të revoltuar
13Shk

Berisha: 20 shkurti është dita e fuqisë së popullit të…

EKSTRAKT Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha në fillim të fjalës së mbajtur në tubimin qytetar, paralajmëroi Edi Ramën për protestën popullore të 20 shkurtit. ‘20 shkurti është dita e fuqisë së popullit të revoltuar. Priti shqiptarët Edi Rama, ata…

Albana Vokshi: Në 10 vite qeverisje Edi Rama kontrolloi çdo hallkë të arsimit
12Shk

Albana Vokshi: Në 10 vite qeverisje Edi Rama kontrolloi çdo…

Jam e sigurt që edhe në rrjedhojë e kësaj qeverie që nuk e patur asnjëherë arsimin prioritet është edhe interesi i mediave dhe i gazetarëve. Unë mendoja që sot kjo sallë do të ishte plot me gazetarë për të bërë…

Artur Lazri: Propaganda përballë fakteve, arsimi jopublik
12Shk

Artur Lazri: Propaganda përballë fakteve, arsimi jopublik

Cilësia dhe shërbimet e IAL-ve JopublikeDisa IAL-e private përparojnë faktikisht si IAL-e cilësore në Shqipëri.Në rankime nuk përfshihen, sepse janë institucione të vogla krahasuar me IAL-et publike me shumë studentë.Në një sondazh që organizoi vetë ASCAL -i me studentët, u…

Ardian Muhaj: Gjendja e mjeruar dhe sfidat e kërkimin shkencor në Shqipëri
12Shk

Ardian Muhaj: Gjendja e mjeruar dhe sfidat e kërkimin shkencor…

Gjendja e vështirë në të cilën ndodhet kërkimi shkencor është pasojë e keqqeverisjes shumëvjeçare, duke filluar që nga financimi i dobët, mungesa e infrastrukturës së përshtatshme, mungesa e bashkëpunimit ndërinstitucional dhe ndërkombëtar, etj.Shqipëria ka një buxhet të kufizuar për kërkimin…

Bledar Teferiçi: Arsimi profesional të rikthehet tek MAS, të jepen bursa për nxënësit
12Shk

Bledar Teferiçi: Arsimi profesional të rikthehet tek MAS, të jepen…

Për arsimin profesional unë gjykoj të cilësohet:1-Rikthimi në MAS2-Siç thotë tani, deklarimin prioritet dhe rritje 1% gdp per cdo vit te mandatit3-Mundësia e dhënies së një burse sa paga minimale (1-2 mandate qeverisëse) për çdo nxënës të klasës së IX…

Lili Sula: Analizë e sistemit arsimor në Shqipëri për vitin 2023/ Qeveria ka braktisur arsimin dhe studentët
12Shk

Lili Sula: Analizë e sistemit arsimor në Shqipëri për vitin…

FJALA E DREJTUESES SË DEPARTAMENTIT TË ARSIMIT NË PD, LILI SULA Arsimi është skajshmërish i politizuar. Sot qeveria i kontrollon mësuesit politikisht me shumë se në vitet e fundit para përmbysjes së diktaturës. Madje deri tek rrjetet sociale, facebook, instagram…

Berisha: Në asamble Rama në krah kishte Charles McGonigal, para tij ecte Arben Ahmetaj. Në 20 shkurt ftoj çdo shqiptar të bashkohet për fitoren e pluralizmin, kundër mafias
11Shk

Berisha: Në asamble Rama në krah kishte Charles McGonigal, para…

EKSTRAKT Kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha duke folur në tubimin qytetar të sotëm është ndalur te asambleja e PS-së, ku sipas tij Edi Rama kishte në krah Charles McGonigal dhe para tij ecte Arben Ahmetaj. Në fjalën e tij…

Berisha: Llahtaria që njoftoi Arben Ahmetaj mund të lidhet me vrasje, murosje, apo zhdukje që ne s’dimë asgjë. Më 20 shkurt kjo qeveri paralizohet gjer në rrëzimin e saj, pa kthim mbrapa
09Shk

Berisha: Llahtaria që njoftoi Arben Ahmetaj mund të lidhet me…

EKSTRAKT Kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha ka akuzuar kryeministrin Edi Rama si një antishqiptar, pasi në kohën kur ai ishte në opozitë, lobonte në Bruksel kundër Shqipërisë. Gjatë protestës së sotme që po zhvillohet në mbështetje të liderit të…

Berisha: Më 5 shkurt u firmos mrekullia e re e Partisë Demokratike, bashkimi i demokratëve. Sot nuk ka president dhe kryeministër në botë që mund të thotë për Berishën se nuk mund të lahet në ujërat e lumit edhe për të tretën herë
07Shk

Berisha: Më 5 shkurt u firmos mrekullia e re e…

EKSTRAKT Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka paralajmëruar se Partia Demokratike do të fitojë në zgjedhjet që vijnë. Në protestën e radhës që po zhvillohet në ‘Rrugën e Shpresës’ në mbështetje të liderit të opozitës kundër vendimit politik me…

Berisha paralajmëron tjetër protestë: Me 20 shkurt, Shqipëria në Tiranë në ditën anti-tirani, në ditën anti-Edvin. Luani u zgjua, mjerë hienat
05Shk

Berisha paralajmëron tjetër protestë: Me 20 shkurt, Shqipëria në Tiranë…

EKSTRAKT Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha gjatë fjalës së mbajtur në protestën qytetare të mbajtur poshtë banesës së tij, pas asaj tek parlamenti, paralajmëroi protestën tjetër. Berisha tha se në 20 shkurt shqiptarët do të vijnë në Tiranë në…

Berisha u bën thirrje shqiptarëve: Të hënën të dalin para parlamentit për të mbrojtur të ardhmen e vendit. Dumani po bën gjithçka të mbyllë aferën Rama-McGonigal
03Shk

Berisha u bën thirrje shqiptarëve: Të hënën të dalin para…

EKSTRAKT Kryetari i PD-së, Sali Berisha gjatë fjalës së mbajtur në tubimin qytetar,  deklaroi se kjo protestë është thirrje për çdo socialist që dëgjoi se si Rama e kërcënonte Ahmetajn njëlloj si Enver Hoxha armiqtë e tij.   Berisha u…

Noka: Të hënën dalim në protestë te Parlamenti. PD nuk do të nështrohet sado që të përpiqet regjimi!
03Shk

Noka: Të hënën dalim në protestë te Parlamenti. PD nuk…

FJALA E SEKRETARIT TË PËRGJITHSHËM TË PD, FLAMUR NOKA NË MBLEDHJEN E KËSHILLIT KOMBËTAR Të nderuara zonja, zoterinj, anëtarë të Këshillit Kombëtar. Të dashur miq! Në një kohë kur opozita ndodhet në sulmin e vazhdueshëm të regjimit për t’u asgjësuar…

Berisha: Sot doli lajmi se dora e zezë e Ramës dhe Ballës ka shkatërruar të dhënat e censusit. Dumani po mbron Ramën dhe thjeshtrën e tij për aferën 13 mln euro të eko-parkut
01Shk

Berisha: Sot doli lajmi se dora e zezë e Ramës…

EKSTRAKT Kryetari i PD-së, Sali Berisha gjatë fjalës së mbajtur në tubimin qytetar, ka theksuar se, sot sulmi kibernetik ndaj INSTAT për të marrë të dhënat e censusit është bërë nga dora e zezë e Edi Ramës dhe Taulant Ballës.…

Flamur Noka: Karlo Bolino ngriti një skemë fiktive për të fituara para publike përmes BUNK’ART, PD ka firmosur tjetër kallëzim penal ndaj tij
31Jan

Flamur Noka: Karlo Bolino ngriti një skemë fiktive për të…

Të nderuar qytetarë!Jam sot në këtë konferencë për shtyp për t’ju bërë me dije se një grup deputetësh të Partisë Demokratike kanë firmosur një kallëzim të dytë penal për shtetasin Karlo Bolino.Një skemë tipike mafioze e financuar me para publike…

Berisha: Nëse demokratët nuk do të merrnin kthesën, PD do të ishte një fasadë opozitë, vendimet për të cilën merreshin nga Balla e Brava në kuzhinën e Desadës
30Jan

Berisha: Nëse demokratët nuk do të merrnin kthesën, PD do…

EKSTRAKT: Kryetari i PD, Sali Berisha në fjalën e tij në tubimin qytetar, kundër vendimit politik të SPAK mbi liderin e opozitës është shprehur se çdo demokrat, qytetar, duhet ta ketë të qartë se në rast se sot heziton dhe…

Berisha: Rama i tmerruar nga denoncimet e Sali Berishës, mendoi të shpëtojë duke e vendosur në ‘arrest shtëpie, por krijoi me qindra e mijëra Sali Berishë të tjerë
28Jan

Berisha: Rama i tmerruar nga denoncimet e Sali Berishës, mendoi…

EKSTRAKT Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha duke folur para mbështetësve të tij, të cilët protestojnë për 28 ditë kundër vendimit politik me ‘arrest shtëpie’ të dhënë ndaj liderit të opozitës nga gjykata e dirigjuar nga Edi Rama. Kryedemokrati ka…

Berisha: Edi Rama është një kriminel në kërkim, prandaj shqiptarë ngrihuni, të mos mbajmë turpin në Tiranë. Mos prisni që ta dënojë Damani, ai është skllav i tij
26Jan

Berisha: Edi Rama është një kriminel në kërkim, prandaj shqiptarë…

EKSTRAKT Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, ka akuzuar Edi Ramën si kryeministrin me korrupsionin më gjigant që ka sot në Europë. Në ditën e 26 të protestës së mbështetësve të kreut të opozitës kundër vendimit politik të dhënë ndaj…

Berisha: Ne për votën do t’i marrim kokën çdo armiku. SKAP-i i partisë ka çelur hetime për Belind Këlliçin vetëm pse ka denoncuar vjedhjen e shekullit nga Rama dhe Veliaj
24Jan

Berisha: Ne për votën do t’i marrim kokën çdo armiku.…

ESKTRAKT Kryetari i PD-së, Sali Berisha, duke folur në tubimin qytetar në “Rrugën e Shpresës’ ka paralajmëruar Edi Ramën që të mos e prekë votën. Sipas Berishës, për votën demokratët do ti marrin kokën çdo armiku. Gjatë fjalës së tij,…

Eduard Sharka: TVSH-ja e lartë e papërballueshme për sektorin e bujqësisë. Shumë shpejt i gjithë prodhimi do vijë nga importi
24Jan

Eduard Sharka: TVSH-ja e lartë e papërballueshme për sektorin e…

Drejtues i Departamentit të Mjedisit, Eduard Sharka Përshëndetje! Prof. Gjoka bëri një rezyme të politikave armiqësore do t’i quaja. Unë nuk jam partizan në termat ekstrem, por në politikat e zbatuara nga kjo qeveri në bujqësi, e them me bindje…

Reforma zgjedhore/ Bylykbashi: Nuk ka ndryshuar asgjë dhe sjellja jonë në raport me parlamentin dhe me komisionin specifik mbetet e njëjtë
24Jan

Reforma zgjedhore/ Bylykbashi: Nuk ka ndryshuar asgjë dhe sjellja jonë…

FJALA E NENKRYETARIT TE PD, OERD BYLYKBASHI NE TAKIMIN PER BUJQESINE Jemi në këtë konferencë që është e dyta që zhvillojmë në PD, me temë: Keqqeverisja Rama në skaner, propaganda përballë fakteve. Nëse ka një gjë që Edi Rama si…

Gjok Vuksani: Bujqësia sektori më i prapambetur i ekonomisë shqiptare për vitin 2023
24Jan

Gjok Vuksani: Bujqësia sektori më i prapambetur i ekonomisë shqiptare…

Fjala e Drejtuesit të Departametit të Bujqësisë, Gjok Vuksani 1.Viti 2023 filloi me deklaratën tragjiko-komike të Ministres së Bujqësisë Krifca se: kemi mbjellë tepër ullinj dhe prandaj kemi mbi prodhim të vajit të ullirit .Mbi bazën e kësaj filozofie që…

Berisha tek SPAK: Jam këtu për të denoncuar Edi Ramën dhe grupin e organizuar kriminal në këtë ndërtesë, që angazhohet në betejë kundër pluralizmit
23Jan

Berisha tek SPAK: Jam këtu për të denoncuar Edi Ramën…

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha duke folur për mediat e shumta, pak para se të futej në SPAK, deklaroi se, ishte tek ky institucion për të denoncuar Edi Ramën dhe grupin e organizuar kriminal në këtë ndërtesë, që angazhohet…

Berisha: I bëj thirrje KE-së të instalojë në Shqipëri zyrën e prokurorit evropian, që të hetojë çdo qindarkë ndihmë të dhënë Shqipërisë. Rama dëshmoi se ka vetëm flamurin e mafies
22Jan

Berisha: I bëj thirrje KE-së të instalojë në Shqipëri zyrën…

EKSTRAKT: Gjatë fjalës në tubimin qytetar në ‘rrugicën e Shpresës’, kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha deklaroi se, me anëtarësimi në BE është bërë i pamundur prej Edi Ramës dhe organizatës së tij kriminale. Sipas kryedemokratit Sali Berisha, Edi Rama…

Berisha: Sorosi shkatërroi sistemin për ta vendosur drejtësinë në dorën e Ramës. Komisar Sadushi kërcënoi avoketërit. Shumë shpejt do të marshojmë në rrugët e Tiranës
20Jan

Berisha: Sorosi shkatërroi sistemin për ta vendosur drejtësinë në dorën…

EKSTRAKT Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha gjatë fjalës së tij në tubimin në ‘Rrugicën e Shpresës’ është shprehur se, qytetarët që protestojnë çdo ditë janë shumica e kombit. Gjatë fjalës në tubimin qytetar, kryetari i PD-së, deklaroi se, shumë…

Berisha: Nëse me akuzën në dosjen Partizani, vendosën Sali Berishën në arrest shtëpie, ju garantoj se kjo betejë do na çojë drejt fitores. Qeveritë më të fuqishme të botës nuk nxorën asnjë provë kundër meje!
18Jan

Berisha: Nëse me akuzën në dosjen Partizani, vendosën Sali Berishën…

EKSTRAKT Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha duke folur në tubimin qytetar është shprehur se, kjo rrugë shumë shpejt do të shndërrohet me autostradën e shpresës. Sipas tij, nuk ka fat më të madh se sa të mbrosh të vërtetën.…

Berisha: Sot ambasadorët e vendeve kryesore hodhën poshtë deklaratën e pengut të Edi Ramës, Lulzim Bravës. Protestat e studentëve janë vdekjeprurëse për çdo diktaturë
16Jan

Berisha: Sot ambasadorët e vendeve kryesore hodhën poshtë deklaratën e…

EKSTRAKT Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha duke folur në tubimin qytetar tek banesa e tij, akuzoi drejtuesit e INSTAT se kanë shtyrë qëllimisht publikimin e të dhënave të regjistrimit të popullsisë në vend, sepse duan të çojnë shifrën aty…

Kaprata: Keqqeverisja e Ramës në skaner, propaganda përballë fakteve: Zhvillimi territorial dhe urban rilindas. Një tranzicion me kah të kundërt!
15Jan

Kaprata: Keqqeverisja e Ramës në skaner, propaganda përballë fakteve: Zhvillimi…

FJALA E DREJTUESIT TË DEPARTAMENTIT TË PLANIFIKIMIT URBAN, GENTIAN KAPRATA 1- Në shkurt të këtij viti, Qeveria draftoi një VKM për prishjen e atyre ndërtesave mbi 50 vjeçare që do të gjendeshin nga një auditim i bërë nga institucionet e…

Dervishi: Keqqeverisja e Ramës në skaner, propaganda përballë fakteve: Më shumë para, më shumë koncensione, më pak produkt
15Jan

Dervishi: Keqqeverisja e Ramës në skaner, propaganda përballë fakteve: Më…

FJALA E DREJTUESIT TË DEPARTAMENTIT TË INFRASTRUKTURËS, BESNIK DERVISHI Paradoksi ka shoqëruar edhe vitin 2023, ashtu si dhe ne 11 vitet e kesaj qeverisjeje, në fushën e infrastrukturës dhe të transportit.Viti 2023 per fushen e infrastruktures dhe te transportit ishte…

Berisha: Edi Rama ka përzgjedhur Skapin e partisë si vrasës të dytë të votës tuaj, këta janë njëlloj si Bajrët. Rama është armiku më i madh i Kosovës
14Jan

Berisha: Edi Rama ka përzgjedhur Skapin e partisë si vrasës…

EKSTRAKT Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha duke folur për qytetarët e tubuar poshtë banesës së tij, është shprehur se ka ikur koha kur opozita ishte e kontrolluar dhe i tradhtonte interesat e shqiptarëve. ‘Koha e kontrollit të opozitës ka…

Berisha: Rama e arrestoi Sali Berishën jo për të frikësuar atë, por për të frikësuar 600 mijë shqiptarët që votuan kundër tij në 14 maj. Por nuk do të ja dalë dot
12Jan

Berisha: Rama e arrestoi Sali Berishën jo për të frikësuar…

EKSTRAKT Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha gjatë fjalës së tij në tubimin qytetar, akuzoi Edi Ramën, se pasi mori pushtetin në vitin 2013, iu zgjuan demonët e etërve të tij xhelatë, duke arrestuar qytetarët. Në tubimin e 12 rresht…

Noka: Kemi depozituar kallëzim penal për Ramën dhe Bolinon e tij! SKAP-i i partisë ka frikë të shohë faktet
11Jan

Noka: Kemi depozituar kallëzim penal për Ramën dhe Bolinon e…

FJALA E SEKRETARIT TË PËRGJITHSHËM TË PD, FLAMUR NOKA NË KONFERENCWN PËR SHTYP ME GAZETARËT Jam sot përpara jush për të informuar publikun për kallëzimin penal që kam depozituar dy dite më parë pranë Strukturës së Posaçme Kundër Krimit të…

Berisha: Edvin, kjo rruga nën ballkon është rruga e shpresës,  rruga e njerëzve të lirë, rruga e njerëzve guximtarë. Studentë, koha të ngriheni, mbushni sheshet
10Jan

Berisha: Edvin, kjo rruga nën ballkon është rruga e shpresës, …

EKSTRAKT Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha duke folur nga dritarja e banesës së tij, për qytetarët dhe demokratët e mbledhur në tubim, iu përgjigj deklaratave të sotme të Edi Ramës. ‘Edvin, kjo rruga nën ballkon është rruga e shpresës,…

Boçi: Rama i është sulur vijës liqenore të Pogradecit, zona të tilla nuk pranojnë ndërtime të larta dhe betonizim
09Jan

Boçi: Rama i është sulur vijës liqenore të Pogradecit, zona…

Jemi këtu për të denoncuar një tjetër aferë korruptive, rasti i kafshimit dhe rrëmbimit të hapësirës publike për pazare dhe allishverishe të pista. Për t’ia dhënë atë klientëve të zgjedhur, të cilët shërbejnë pas edhe si arka nga ku dalin…

Berisha: Viti 2023 ishte viti i përpjekjeve antiligjore, antikushtetuese, banditeske të Edi Ramës për të shkatërruar opozitën shqiptare. Skapistët amnistuan vjedhjet e mëdha
08Jan

Berisha: Viti 2023 ishte viti i përpjekjeve antiligjore, antikushtetuese, banditeske…

EKSTRAKT Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha gjatë fjalës së mbajtur në tubimin qytetar, e ka quajtur vitin që lamë pas, 2023-shin, si viti i përpjekjeve antiligjore, antikushtetuese, banditeske të Edi Ramës për të shkatërruar opozitën shqiptare. Në ditën e…

Berisha citon Papa Gjon Palin: Qytetar mos je i trembur, mos ki frikë. I thatë jo presionit, shantazheve të mafies së Xhorxh  Sorosit për një Shqipëri pa opozitë 
07Jan

Berisha citon Papa Gjon Palin: Qytetar mos je i trembur,…

EKSTRAKT Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha duke folur nga dritarja e banesës së tij, pas vendimit të paligjshëm të Gjykatës së Posaçme, duke cituar Papa Gjon Palin, u ka bërë thirrje qytetarëve që të mos tremben dhe të mos…

Noka: Sali Berisha i burgosur politik. Ne kemi për detyrë të ngrihemi në mosbindje civile! Ne do t’i marrim në dorë fatet e vendit siç bëmë para 33 vitesh
06Jan

Noka: Sali Berisha i burgosur politik. Ne kemi për detyrë…

FJALA E SEKRETARIT TE PERGJITHSHEM TE PD, FLAMUR NOKA, NE MBLEDHJEN E KRYESISE Të dashur miq, të nderuar demokrate e demokratë shqiptarë. E thërrasim këtë mbledhje me porosi të kryetarit të Partisë Demokratike, Sali Berisha. Sot është mbledhja e parë…

Berisha: Kjo protestë u kushtohet gazetarëve në rradhë të parë. Liria e fjalës realisht po vdes nën regjimin e Ramës
05Jan

Berisha: Kjo protestë u kushtohet gazetarëve në rradhë të parë.…

EKSTRAKT Në 33 vjetorin e themelimit të gazetës Rilindja Demokratike, kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, duke folur nga dritarja e banesës së tij për mbështetësit u shpreh se, kjo protestë e sotme u kushtohet në radhë të parë gazetarëve.…

Berisha: Truri mediatik i vjedhjes së shekullit nuk është më Ben Blushi, por Bolino si përfitues i madh i kësaj afere
29Dhj

Berisha: Truri mediatik i vjedhjes së shekullit nuk është më…

FJALA E KRYETARIT TË PD, SALI BERISHA NË KONFERENCËN E PËRJAVSHME ME GAZETARËT EKSTRAKT Në konferencën e përjavshme të zhvilluar me gazetarët Kryetari i PD, Prof. Dr. Sali Berisha tha se, truri mediatik i vjedhjes së shekullit nuk është më…

Belind Këlliçi thirrje SPAK: Me mosveprimet tuaja po lejoni Erion Veliajn të vjedhë miliona euro nga buxheti i shtetit
28Dhj

Belind Këlliçi thirrje SPAK: Me mosveprimet tuaja po lejoni Erion…

Te nderuar qytetare, Jemi sot serish para jush për te vazhduar denoncimin me fakte te pakontestueshme, me dokumente zyrtare te vete shtetit Shqiptar, konkretisht Bashkisë Tiranë dhe Ministrisë se Infrastrukturës dhe Energjisë. Fotoja qe shihni ne ekran, është pjese nga…

Berisha: Veliaj do të vjedhë edhe 12 milionë euro me inceneratorin, punonjësit e administratës na ndihmuan me dokumentet
28Dhj

Berisha: Veliaj do të vjedhë edhe 12 milionë euro me…

EKSTRAKT Kryetari i PD, Prof. Dr. Sali Berisha gjatë konferencës për shtyp të mbajtur ditën e sotme se, prokurorët e SKAP-it, Arben Kraja dhe Dritan Premçi u shndërruan në mburojë të Erion Veliajt në konflikt flagrant interesi. Në konferencën me…

Prononcimi te selia e PD/ Berisha: Sot ne nisëm protestën kundër institucioneve të shndërruara në armë të diktaturës! Ky fillim do shndërrohet në ortek
27Dhj

Prononcimi te selia e PD/ Berisha: Sot ne nisëm protestën…

EKSTRAKT Pas mbylljes së marshimit të nisur nga Gjykata e Lartë, kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha duke folur para mbështetësve në selinë blu, u shpreh se ishte fillimi i protestave kundër institucioneve të shndërruara në armë të diktaturës. FJALA…

Afera e inceneratorëve/ Belind Këlliçi publikon faktet dhe provat që fundosin Mërtirin dhe lidhjet me Erion Veliaj
26Dhj

Afera e inceneratorëve/ Belind Këlliçi publikon faktet dhe provat që…

Gjatë konferencës për mediat, anëtari i kryesisë së PD Belind Këlliçi publikoi sot para mediave faktet që fundosin edhe më thellë Mirel Mërtirin, në aferën e inceneratorit. FJALA E PLOTË E BELIND KËLLIÇIT: Të gjitha këto materiale, dhe janë me…

Afera e inceneratorëve/ Berisha: Amnistia e SKAP-it për Ramën dhe Veliajn është po kaq e rëndë sa vjedhja e shekullit
26Dhj

Afera e inceneratorëve/ Berisha: Amnistia e SKAP-it për Ramën dhe…

FJALA E KRYETARIT TË PD, SALI BERISHA NË KONFERENCËN ME GAZETARËT EKSTRAKT Kryetari i PD, Prof. Dr. Sali Berisha dhe anëtari i kryesisë Belind Këlliçi publikuan sërish sot në konferencën për shtyp dokumene dhe fakte mbi aferën e inceneratorëve. Berisha…

Besart Xhaferri: Asnjë diktatori nuk i ka mjaftuar Garda, policia, paratë. Edi Rama duhet ta dijë se nuk mund të fshihet askund
26Dhj

Besart Xhaferri: Asnjë diktatori nuk i ka mjaftuar Garda, policia,…

FJALA E KRYETARIT TE FRPD, BESART XHAFERRI Tri javë më parë, Partia Demokratike u mblodh për të festuar 8 dhjetorin, ditën e Rinisë dhe 11 dhjetorin, ditën e Themelimit. Dy herë, partia jonë, partia e parë e anti-komunizmit në Shqipëri,…

Berisha të rinjve: Shqipëria pret heronj nga ju. Nëse ju ngriheni, Edi Rama do i ketë kohërat e numëruara!
26Dhj

Berisha të rinjve: Shqipëria pret heronj nga ju. Nëse ju…

FJALA E KRYETARIT TË PD, SALI BERISHA NË BASHKËBISEDIMIN ME TË RINJTË E FRPD EKSTRAKT Kryetari i PD, Prof. Dr. Sali Berisha, gjatë një bashkëbisedimi me të rinjtë e FRPD të zhvilluar ditën e sotme në selinë e PD u…

Berisha: Rama kërkon të arrestojë liderin e opozitës, njësoj si Putini me Navalnin. Jam rikthyer në krye të PD me qëllimin që ne të fitojmë!
25Dhj

Berisha: Rama kërkon të arrestojë liderin e opozitës, njësoj si…

BASHKËBISEDIMI ME QYTETARËT NË FACEBOOK I KRYETARIT TË PD, SALI BERISHA EKSTRAKT Kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha, ka zhvilluar një bashkëbisedim me qytetarët në rrjetin social Facebook. Teksa uroi Krishtlindjet, Berisha u shpreh se këto Krishtlindje festohen në diktaturën…

Berisha: Duan të burgosin Sali Berishën, pa asnjë provë. Partnerët denoncuan Vuçiçin, duke injoruar batërdinë e Ramës. Logon do ta mbrojmë dhëmb për dhëmb
23Dhj

Berisha: Duan të burgosin Sali Berishën, pa asnjë provë. Partnerët…

EKSTRAKT Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha gjatë fjalës së mbajtur në mbledhjen e Këshillit Kombëtar ka hedhur akuza ndaj partnerëve ndërkombëtar.   Ai tha se partnerët kanë mbajtur qëndrime me dy standarde sa i përket zgjedhjeve në Serbi dhe…

Berisha: Beteja e tyre kundër meje ka qenë beteja ime kundër tyre! Do përdorim çdo mjet të mosbindjes civile për të përmbysur Ramën
23Dhj

Berisha: Beteja e tyre kundër meje ka qenë beteja ime…

FJALA E KRYETARIT TË PD, SALI BERISHA NË TAKIMIN ME LDGSH EKSTRAKT Lidhja Demokratike e Gruas ka organizuar sot në ambientet e selisë së Partisë Demokratike një takim, së bashku edhe me pjesëmarrjen e liderit demokrat, Prof. Dr. Sali Berisha…

Berisha: Skapi fshehu dokumentet për pronën ku u vendos klubi Partizani! Toka nuk ishte shpronësuar nga italianët, por ishte rekuizuar
22Dhj

Berisha: Skapi fshehu dokumentet për pronën ku u vendos klubi…

FJALA E KRYETARIT TË PD, SALI BERISHA NË KONFERENCËN E PËRJAVSHME ME GAZETARËT EKSTRAKT Në konferencën e përjavshme të mbajtur sot me gazetarët, Kryetari i PD, Prof. Dr. Sali Berisha tha se, SKAP-i fshehu dokumentet për pronën ku u vendos…

Berisha: Na duhet një ripërshtatje e shpejtë. Duhet ta konceptojmë qëndresën tonë si një betejë të atyre që guxojnë!
21Dhj

Berisha: Na duhet një ripërshtatje e shpejtë. Duhet ta konceptojmë…

FJALA E KRYETARIT TË PD, SALI BERISHA NË MBLEDHJEN ME KRYESINË E PD EKSTRAKT Kryetari i PD, Sali Berisha tha gjatë fjalës së tij në mbledhjen e kryesisë së PD të zhvilluar mbrëmjen e sotme, se, ne nuk lëvizim nga…

Berisha: Partia Demokratike do të marrë çdo masë për ti dhënë përgjigje Edi Ramës
21Dhj

Berisha: Partia Demokratike do të marrë çdo masë për ti…

Prononcimi i kryetarit Sali Berisha tek selia e Partisë Demokratike. E patë se cili ishte ligji. Cilido që lexon procedurën dhe sheh, sheh një bandë antikushtetuese në veprim. Kjo është e vërteta. Pyetje: Cilat do të jenë hapat që do…

Berisha nga selia e PD: Sot jam më i fortë se kurrë. Gjithçka është ndërmarrë ndaj meje është ilegjitime! Opozita i rezistoi korrupsionit transnacional
21Dhj

Berisha nga selia e PD: Sot jam më i fortë…

EKSTRAKT Në një prononcim për gazetarët nga selia e Partisë Demokratike, i pyetur se si ndihej tani që ishte pa imunitet, kryedemokrati Sali Berisha u shpreh se ishte më i fortë se kurrë. Gjatë fjalës së tij, drejtuesi i opozitës…

Berisha: Arben Kraja si hetues komunizmi dënoi të riun shkodran në vitin 1990. Prençi është mik i McGonigalit, bashkë me Krajën amnistuan Veliajn
20Dhj

Berisha: Arben Kraja si hetues komunizmi dënoi të riun shkodran…

EKSTRAKT Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha gjatë konferencës së sotme për mediat, ka publikuar një dokument që fakton se, Arben Kraja ka qenë hetues në sistemin komunist. Në vitin 1990, Arben Kraja ka dënuar një të ri, sepse ai…

Berisha: Do ngremë padi penale ndaj Skapit për amnistitë ndaj Erion Veliajt dhe Edi Ramës. Do i padisim dhe për Ilir Beqajn!
19Dhj

Berisha: Do ngremë padi penale ndaj Skapit për amnistitë ndaj…

KONFERENCA E KRYETARIT TË PD, SALI BERISHA ME GAZETARËT EKSTRAKT Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha në një konferencë për mediat nga selia blu, është shprehur se do të ngrejë padi penale ndaj dy prokurorëve, Arben Kraja dhe Dritan Premçi,…

Berisha: Rezultatet e censusit janë katastrofike, në vend dalin 1.5 milionë shqiptarë. Edi Ramën do e dërgojmë për ndjekje penale, nuk ka deklaruar pasurinë e thjeshtrës
16Dhj

Berisha: Rezultatet e censusit janë katastrofike, në vend dalin 1.5…

EKSTRAKT Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha në turin ‘Opozita në Aksion’, u ndal në Gjirokastër. Gjatë bashkëbisedimit me demokratë dhe simpatizantë të PD-së, Berisha deklaroi se Edi Rama nuk i ka fituar zgjedhjet, por i ka vjedhur. Duke folur…