PD në Seli & Degë

Berisha: Do denoncojmë çdo akt të çdo korruptokrati ndërkombëtar që mbron krimet e Edi Ramës me pagesë
19Kor

Berisha: Do denoncojmë çdo akt të çdo korruptokrati ndërkombëtar që…

FJALA E KRYETARIT TË PD-së, SALI BERISHA NË TUBIMIN QYTETAR EKSTRAKT Në ditën e 200-t, të arrestit politik, kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha në fjalën për qytetarët theksoi se, beteja që po zhvillohet ndaj Ramës, është më e fuqishmja…

Berisha: Qytetari shqiptar është sot qytetari më i pasigurt. Siguria shëndetësore dhe siguria ushqimore në Shqipëri janë në duart e mafies së pashpirt
18Kor

Berisha: Qytetari shqiptar është sot qytetari më i pasigurt. Siguria…

FJALA E KRYETARIT TË PD-së, SALI BERISHA NË TUBIMIN QYTETAR ESKTRAKT Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha gjatë fjalës së mbajtur në tubimin qytetar, akuzoi kryeministrin Edi Rama se me anë të një vendimi kriminal, anulloi ligjin që garantonte ilaçe…

Berisha: Turizmi, pasuria përrallore turistike është kthyer sot në një mallkim i vërtetë për shqiptarët! Çdo qytetar shqiptar ka përfituar vetëm 4 euro nga fluksi turistik
17Kor

Berisha: Turizmi, pasuria përrallore turistike është kthyer sot në një…

FJALA E KRYETARIT TË PD-së, SALI BERISHA NË TUBIMIN QYTETAR EKSTRAKT Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha gjatë fjalës së tij përpara protestuesve është shprehur se narkozyrtarët me në krye Edi Ramën janë vërsulur me tërbim kundër ‘dizinformimeve’, veprimtarive armiqësore…

Berisha: Edi Rama urdhëron mercenarët e tij të vendosin në arrest pa asnjë fakt, bazë apo dokument kryetarin e partisë më të madhe opozitare
16Kor

Berisha: Edi Rama urdhëron mercenarët e tij të vendosin në…

FJALA E KRYETARIT TË PD-së, SALI BERISHA NË TUBIMIN QYTETAR EKSTRAKT Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, ka akuzuar regjimin e Edi Ramës se po zbaton pikë për pikë platformën e Çubrilloviçit për dëbimin e shqiptarëve nga trojet e tyre.…

Berisha: Dumani sillet si një armik i shqiptarëve, nuk ka ndryshim Kushtetute që e shpëton nga krimet që ka kryer. Drejtësia e re është rrezik jo vetëm për shqiptarët, por edhe për rajonin dhe Europën, sepse zbaton verbërisht urdhrat e Ramës
15Kor

Berisha: Dumani sillet si një armik i shqiptarëve, nuk ka…

FJALA E KRYETARIT TË PD-së, SALI BERISHA NË TUBIMIN QYTETAR EKSTRAKT Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha gjatë fjalës së tij në tubimin qytetar, është shprehur se Fredi Beleri, i cili u bë personazh nga 14 maji gjer sot i…

Atentati ndaj Donald Trump/ Berisha: Edhe Edi Rama organizoi një atentat ndaj liderit të opozitës në Tiranë, jo me armë, por me agjentin e policisë kriminale ‘leva’
14Kor

Atentati ndaj Donald Trump/ Berisha: Edhe Edi Rama organizoi një…

FJALA E KRYETARIT TË PD-së, SALI BERISHA NË TUBIMIN QYTETAR EKSTRAKT Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha gjatë fjalës së mbajtur në tubimin qytetar, është ndalur te atentati ndaj ish-presidentit të ShBA, Donald Trump. ‘Atentati ndaj presidentit Trump përbën një…

Inceneratori i Tiranës/ Berisha: Dumani gjoja vazhdoi betejën, lëshoi 9 mandate, që të gjithë në arrati sepse u mori gjobën dhe zbatoi vendimin e Ramës
13Kor

Inceneratori i Tiranës/ Berisha: Dumani gjoja vazhdoi betejën, lëshoi 9…

FJALA E PLOTE E KRYETARIT TË PD-së, SALI BERISHA NË TUBIMIN QYTETAR EKSTRAKT Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha duke folur në tubimin qytetar të mbledhur në ditën 194 të protestës i përshëndeti ata duke i quajtur si misionarë të…

Berisha: Ne mbrëmë ia dolëm, që nga qindra mijëra, të bëhemi shumica numerike, shumica politike e shqiptarëve!
12Kor

Berisha: Ne mbrëmë ia dolëm, që nga qindra mijëra, të…

FJALA E KRYETARIT TË PD-së, SALI BERISHA NË TUBIMIN QYTETAR EKSTRAKT Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha u ndal te protesta madhështore e mbajtur mbrëmjen e djeshme nga opozita përpara Kryeministrisë, ku me dhjetëra mijëra shqiptarë shprehën indinjatën e tyre…

Berisha: Edi Rama e ka mbyllur ciklin e tij. Vetëm një i çmendur mund ta imagjinojë se ai do qeverisë 4 vite të tjera. Sot shqiptarët folën më fuqishëm se kurrë! Ne do fitojmë. Shqipëria do fitojë! Shqipërinë do ta shpëtojmë!
11Kor

Berisha: Edi Rama e ka mbyllur ciklin e tij. Vetëm…

FJALA E KRYETARIT TË PD-së, SALI BERISHA NË PROTESTËN E OPOZITËS EKSTRAKT Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha gjatë fjalës së mbajtur në protestën kombëtare në Bulevardin ‘Dëshmorët e Kombit’ ka akuzuar kryeministrin Edi Rama si një antishqiptar që e…

Berisha: Nesër çdo burrë, çdo grua, çdo nënë, çdo baba i këtij vendi del në shesh për vete, fëmijët e tij. Të dalim në shesh për t’i thënë mafies shqiptare dhe ndërkombëtare se ky vend nuk është koloni, por vend i pavarur dhe sovran
10Kor

Berisha: Nesër çdo burrë, çdo grua, çdo nënë, çdo baba…

FJALA E KRYETARIT TË PD-së, SALI BERISHA NË TUBIMIN QYTETAR EKSTRAKT Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha në fjalën e tij në tubimin qytetar, u ka bërë thirrje të gjithë të rinjve dhe të rejave që të dalin në shesh…

Berisha: 11 korriku është dita e betimit të madh të shqiptarëve për t’u ndarë nga e keqja më shkatërrimtare në histori
09Kor

Berisha: 11 korriku është dita e betimit të madh të…

FJALA E KRYETARIT TE PD-së, SALI BERISHA NË TUBIMIN QYTETAR EKSTRAKT Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha duke folur në tubimin qytetar, është ndalur te protesta kombëtare e thirrur nga opozita në 11 korrik ora 20:00 përpara Kryeministrisë. ‘11 korriku…

‘Dumani vazhdon presionet ndaj mediat’/ Berisha: 72 orë na ndajnë nga ora jonë! Të gjithë në këmbë kundër kësaj drejtësie kriminale
08Kor

‘Dumani vazhdon presionet ndaj mediat’/ Berisha: 72 orë na ndajnë…

FJALA E KRYETARIT TË PD-së, SALI BERISHA NË TUBIMIN QYTETAR EKSTRAKT Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha është ndalur te protesta kombëtare e opozitës e thirrur në datë 11 korrik në orën 20:00 përpara Kryeministrisë. ‘Protesta e 11 korrikut është…

Berisha: 11 korriku, dita në të cilën ne shqiptarët ngrihemi dhe ju tregojmë kombi dhe botës se jemi shumica, se ne jemi për qeveri teknike dhe zgjedhje të lira
07Kor

Berisha: 11 korriku, dita në të cilën ne shqiptarët ngrihemi…

FJALA E KRYETARIT TË PD-së, SALI BERISHA NË TUBIMIN QYTETAR EKSTRAKT Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha duke folur në protestën qytetare, është ndalur te protesta kombëtare e thirrur nga opozita në 11 korrik në orën 20:00 përpara Kryeministrisë. ‘11…

Berisha: Ftoj shqiptarët që të bashkohemi me 11 korrik në protestën më të fuqishme që ka njohur historia e këtij vendi. Qeveria vodhi 930 mln euro në 9 muaj. Më këtë shifër, rrogat e shqiptarëve do ishin rritur me 130 përqind
06Kor

Berisha: Ftoj shqiptarët që të bashkohemi me 11 korrik në…

FJALA E KRYETARIT TË PD-së, SALI BERISHA NË TUBIMIN QYTETAR EKSTRAKT Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha gjatë fjalës së tij në tubimin qytetar, ka ftuar qytetarët shqiptarë që të bashkohen në protestën e 11 korrikut ora 20:00, në protestën…

Tuneli i Llogarasë/ Berisha: Të ndërtosh një tunel ku investon 45 mijë euro për një banor, duhet të jesh i çmendur nga vjedhjet dhe babëzia. Tuneli u bë për hotelet e 10-15 zengjinëve që peshojnë Ramën me euro
05Kor

Tuneli i Llogarasë/ Berisha: Të ndërtosh një tunel ku investon…

FJALA E KRYETARIT TË PD-së, SALI BERISHA NË TUBIMIN QYTETAR EKSTRAKT Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha është ndalur te ndërtimi i tunelit të Llogarisë, duke akuzuar qeverinë si të çmendur nga vjedhjet dhe babëzia. ‘Të ndërtosh një tunel ku…

Berisha: Beqaj arrestohet pse vodhi 125 mijë euro të taksapaguesve europianë dhe nuk u arrestua kurrë pse vodhi 300 milionë euro nga shqiptarët
04Kor

Berisha: Beqaj arrestohet pse vodhi 125 mijë euro të taksapaguesve…

FJALA E KRYETARIT TË PD-së, SALI BERISHA NË TUBIMIN QYTETAR EKSTRAKT Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha gjatë fjalës së mbajtur në tubimin qytetar, ka komentuar arrestimin e sotëm të ish-ministrit të Shëndetësisë, Ilir Beqaj. Berisha theksoi se ‘Beqaj arrestohet…

Berisha: Altin Zamani dhe Gjoka me pesë mbiemra kanë fshehur dokumentin që thotë se 5D e Veliajt plotëson çdo kusht ligjor për t’u cilësuar grup i organizuar kriminal
03Kor

Berisha: Altin Zamani dhe Gjoka me pesë mbiemra kanë fshehur…

FJALA E KRYETARIT TË PD-së, SALI BERISHA NË TUBIMIN QYTETAR EKSTRAKT Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka mbajtur një minutë heshtje në nderim të gjeniut të letrave shqipe, Ismail Kadare. ‘Shqiptarët i dhanë lamtumirën sot gjeniut botëror të letrave’,…

Berisha: Me 11 korrik, të gjithë në Tiranë! Të ngrihemi në një betejë kundër këtij regjimi që po boshatis Shqipërinë. Dita kur qytetarët do i japin mësimin më të madh diktaturës së drogës, krimit dhe vjedhjes
02Kor

Berisha: Me 11 korrik, të gjithë në Tiranë! Të ngrihemi…

FJALA E KRYETARIT TË PD-së, SALI BERISHA NË TUBIMIN QYTETAR EKSTRAKT Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha gjatë fjalës së mbajtur në tubimin qyterar, është ndalur te ngjarjet e 2 korrikut 1990, ku shqiptarët u dyndën drejt ambasadave perëndimore, duke…

Berisha: 11 korriku është dita kundër krimeve kundër njerëzimit të kryera mbi shqiptarët nga Edi Rama. Mjekët të bëhen pjesë e protetës
01Kor

Berisha: 11 korriku është dita kundër krimeve kundër njerëzimit të…

FJALA E KRYETARIT TË PD-së, SALI BERISHA NË TUBIMIN QYTETAR EKSTRAKT Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka akuzuar drejtëpërdrejtë kryeministrin Edi Rama si personi përgjegjës që ka shkaktuar krime kundër njerëzimit në lidhje me skandalet në shëndetësi. ‘Rama u…

Berisha: Në operacionin e fundit me 22 mandatet arresti të Altin Zamanit, asnjë nuk u arrestua. Shqiptarëve nuk u duhen lakej që punojnë për të huajt, shqiptarët kanë nevojë për prokurorët e tyre
30Qer

Berisha: Në operacionin e fundit me 22 mandatet arresti të…

FJALA E KRYETARIT TË PD-së, SALI BERISHA NË TUBIMIN QYTETAR EKSTRAKT Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha gjatë fjalës së mbajtur në tubimin qytetar, ka theksuar se në një vend që nuk ka drejtësi, nuk mund të ketë liri. ‘Diktatura…

Berisha: Në komisionin hetimor kanë dalë fakte tronditëse për kontratën e Vilma Nushit, bashkëshortes së kushëririt të Edi Ramës. 11 korriku fton shqiptarët të fillojmë betejën e madhe, betejën e fitores
29Qer

Berisha: Në komisionin hetimor kanë dalë fakte tronditëse për kontratën…

FJALA E KRYETARIT TË PD-së, SALI BERISHA NË TUBIMIN QYTETAR EKSTRAKT Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha gjatë fjalës së mbajtur në tubimin qytetar, akuzoi Edi Ramën se me regjimin e tij, ka përzënë nga Shqipëria 40 për qindtë popullsisë…

Berisha: U faktua ajo që kishim paralajmëruar, se Edi Rama po manipulonte në mënyrë të tmerrshme shifrat e regjistrimit të popullsisë. Vitin e parë të PD në pushtet do ribëhet censusi!  
28Qer

Berisha: U faktua ajo që kishim paralajmëruar, se Edi Rama…

FJALA E KRYETARIT TE PD-së, SALI BERISHA NË TUBIMIN QYTETAR EKSTRAKT Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka theksuar se ditën e sotme me publikimin e të dhënave të censusit, u faktua ajo që PD ka paralajmëruar, manipulimin e tmerrshëm…

Sali Berisha thirrje demokratëve për bashkim: Objektivi ynë përfundimtar është rrëzimi i Edi Ramës dhe fitorja në zgjedhjet e vitit 2025
28Qer

Sali Berisha thirrje demokratëve për bashkim: Objektivi ynë përfundimtar është…

FJALA E KRYETARIT TË PD-së, SALI BERISHA NË KËSHILLIN KOMBËTAR EKSTRAKT Unitet, qeveri teknike, reformë zgjedhore dhe rikthim i paketës së vitit 2020, vota e diasporës dhe zgjedhje të lira dhe fitorja në 2025, janë objektivat e Partisë Demokratike. Kryetari…

Berisha: Nesër Edi Rama, Çubrilloviçi i shqiptarëve publikon censusin pasi i ka manipuluar të dhënat nga e para tek e fundit
27Qer

Berisha: Nesër Edi Rama, Çubrilloviçi i shqiptarëve publikon censusin pasi…

FJALA E KRYETARIT TË PD-së, SALI BERISHA NË TUBIMIN QYTETAR EKSTRAKT Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka paralajmëruar se ditën e nesërme, Edi Rama do të publikojë të dhënat e censusit, pasi i ka vonuar për më shumë se…

Berisha denoncon skandalin: Aparatura e kobaltit te Onkologjiku ka mbjellë vdekje. Rrezatimi ishte 18 herë mbi normën! Një mjek i ndërgjegjshëm denoncoi, por u largua nga Onkologjiku
26Qer

Berisha denoncon skandalin: Aparatura e kobaltit te Onkologjiku ka mbjellë…

FJALA E KRYETARIT TË PD-së, SALI BERISHA NË TUBIMIN QYTETAR EKSTRAKT Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha gjatë fjalës në tubimin qytetarr, është ndalur te skandali i Spitalit të Onkologjikut, duke akuzuar qeverinë se kjo është një ‘vrasje me pagesë…

Skandali te Onkologjiku/ Berisha: Kjo që japin mediat sot është denoncuar me qindra herë dhe rrënjët e saj janë te Rama, Manastirliu, Beqaj. Berisha: Premtojmë shërbim dinjitoz. Shteti do marrë përsipër mjekimin dhe ilaçet për sëmundjet e rënda
25Qer

Skandali te Onkologjiku/ Berisha: Kjo që japin mediat sot është…

FJALA E PLOTE E KRYETARIT TE PD-së, SALI BERISHA NË TUBIMIN QYTETAR EKSTRAKT Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka vlerësuar qytetarët të cilët janë mbledhur për më shumë se 175 ditë poshtë banesës së kryedemokratit, duke kërkuar lirimin e…

Berisha: 47% e fëmijëve në Shqipëri vuajnë për kafshatën e gojës! A mund të tolerohet më Edi Rama që me vjedhjet e tij iu merr kafshatën e gojës fëmijëve të këtij vendi?
24Qer

Berisha: 47% e fëmijëve në Shqipëri vuajnë për kafshatën e…

FJALA E KRYETARIT TË PD-së, SALI BERISHA NË TUBIMIN QYTETAR EKSTRAKT Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha gjatë fjalës së mbajtur në tubimin qytetar është ndalur te raporti i UNICEF mbi varfërinë në Shqipëri, ku sipas tij 47% e fëmijëve…

Berisha: PD ka nevojë të bashkohet jo vetëm me të gjithë mbështetësit e saj, por me të gjithë spektrin opozitar. Detyra jonë është një dhe vetem një, shpëtimi i Shqipërisë nga ky regjim dhe krijimi i qeverisë teknike
24Qer

Berisha: PD ka nevojë të bashkohet jo vetëm me të…

FJALA E KRYETARIT TË PD-së, SALI BERISHA NË MBLEDHJEN E KRYESISË EKSTRAKT Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha i ka bërë thirrje të gjithë demokratëve që të mblidhen rreth flamurit të partisë së tyre. Në mbledhjen e kryesisë që po…

Berisha: Altin Dumani jep dorëheqjen, je aty në kushte antikushtetuese. Sali Berisha mbahet në arrest shtëpie sepse Altin mercenari me urdhër të Ramës, po heton oponencat për projektet e Libenskinit
23Qer

Berisha: Altin Dumani jep dorëheqjen, je aty në kushte antikushtetuese.…

FJALA E KRYETARIT TË PD-së, SALI BERISHA NË TUBIMIN QYTETAR EKSTRAKT Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha gjatë fjalës së mbajtur në tubimin qytetar, ka akuzuar sistemin e drejtësisë në Shqipëri, se po përdoret nga regjimi i Edi Ramës për…

Berisha rrëzon shifrat e turizmit: Buxheti i shtetit fitoi vetëm 8 milionë euro! Turistët fjetën vetëm… gjysmë nate në vend
22Qer

Berisha rrëzon shifrat e turizmit: Buxheti i shtetit fitoi vetëm…

FJALA E KRYETARIT TË PD-së, SALI BERISHA NË TUBIMIN QYTETAR EKSTRAKT Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha gjatë fjalës së mbajtur në tubimin qytetar, ka folur për turizmin dhe shifrat e rreme që prezantohen nga qeveria Rama.  ‘Do shpalos falsitetin…

Berisha: Plarent Ndreca ka histori prej hajduti si drejtorët e 5D. Por e mbron Rama se ka firmosur 28 mijë metër katrorë tokë publike për vëlla Olsin
21Qer

Berisha: Plarent Ndreca ka histori prej hajduti si drejtorët e…

FJALA E KRYETARIT TË PD-së, SALI BERISHA NË TUBIMIN QYTETAR EKSTRAKT Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha gjatë fjalës në tubimin qytetar, ka vlerësuar protestuesit e sotëm para Bashkisë Tiranë, të cilët kanë kërkuar dorëheqjen e kryebashkiakut Erion Veliaj, pas…

Berisha: Dumani akuzoi privatin Zoton për shpërdorim detyre! Ky armik i ligjit tallet me shqiptarët sikur ta ketë pronë personale Skapin
20Qer

Berisha: Dumani akuzoi privatin Zoton për shpërdorim detyre! Ky armik…

FJALA E KRYETARI TË PD-së, SALI BERISHA NË TUBIMIN QYTETAR EKSTRAKT Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha në tubimin qytetar është shprehur se çdo atdhetari që i qan zemra, i dhemb shpirti kur sheh Shqipërinë të braktiset në këtë mënyrë…

Berisha: Qindra drejtues dhe deputetë na janë bashkuar pas vendimit të gjykatës! Misionin historik të fitores do e përmbushim së bashku
19Qer

Berisha: Qindra drejtues dhe deputetë na janë bashkuar pas vendimit…

FJALA E KRYETARIT TE PD-së, SALI BERISHA NË TUBIMIN QYTETAR EKSTRAKT Kryetar i Partisë Demokratike, Sali Berisha në fjalën e tij në tubimin qytetar, është shprehur se me këtë politikë genocidale ndaj shqiptarëve, Edi Rama meriton çdo ndëshkim më të…

Berisha denoncon skandalin: Altin Dumani i dha ortakut të Karlo Bolinos tenderin me 99.9 përqind të fondit limit. Dumani bëri tender me Xhorin, me një delinkuent të denoncuar, sepse kërkon të mbushë vetë xhepat
18Qer

Berisha denoncon skandalin: Altin Dumani i dha ortakut të Karlo…

FJALA E PLOTE E KRYETARIT TË PD-së, SALI BERISHA NË TUBIMIN QYTETAR EKSTRAKT Kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha, gjatë fjalës së mbajtur në tubimin qytetar, ka reaguar ashpër ndaj vendimit të qeverisë socialiste të Edi Ramës për të taksuar…

Vendimi i Komisionit të Apelimit/ Berisha: SIAC nuk ka shqyrtuar mijëra faqe prova të mia, por ka mbështetur vendimin e Sekretares bazuar në lajme të rreme të medias së Soros dhe kundërshtarëve të mi politikë
18Qer

Vendimi i Komisionit të Apelimit/ Berisha: SIAC nuk ka shqyrtuar…

DEKLARATA E KRYETARIT TË PD-së, SALI BERISHA: Mirëdita! Të dashur qytetarë dhe qytetare, jam sot para jush për të bërë disa sqarime dhe shpjegime, lidhur me vendimin e djeshëm të Komisionit të Posaçëm të Apelimit të Emigracionit të Britanisë së…

Vendimi në Britani/ Berisha denoncon skandalin: Mijëra dokumente të dërguara nga ne, nuk u dorëzuan qëllimisht në Ministrinë e Brendshme britanike
17Qer

Vendimi në Britani/ Berisha denoncon skandalin: Mijëra dokumente të dërguara…

FJALA E KRYETARIT TË PD-së, SALI BERISHA NË TUBIMIN QYTETAR EKSTRAKT Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha gjatë fjalës së tij në tubimin qytetar, u ndal te vendimi i sotëm i Britanisë së Madhe mbi dizenjimin e tij. Kryedemokrati theksoi…

Deklaratë e kryetarit të PD-së Sali Berisha: Vendim i SIAC shton një kat ne monumentin e korrupsionit dhe turpit te vendimit për përjashtimin e Sali Berishës
17Qer

Deklaratë e kryetarit të PD-së Sali Berisha: Vendim i SIAC…

DEKLARATA E KRYETARIT TË PARTISE DEMOKRATIKE, SALI BERISHA: Ne gusht të vitit 2022, unë fillova procedurën e kundërshtimit të vendimit te State Secretary of Home Department (Home Office) të BM për përjashtimin tim nga ky vend, që m’u komunikua në…

Berisha: Tuneli i Llogarasë, tuneli më i shtrenjtë në planetin Tokë! Tenderin me 30 milionë euro/km e mori firma Gjoka. Ja pse e refuzova ndërtimin e këtij tuneli  
16Qer

Berisha: Tuneli i Llogarasë, tuneli më i shtrenjtë në planetin…

FJALA E KRYETARIT TË PD-së, SALI BERISHA NË TUBIMIN QYTETAR EKSTRAKT Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha në fjalën  e tij në tubimin qytetar, ka uruar besimtarët me rastin e Kurban Bajramit. Ai uroi që sakrificat  e tyre të jenë…

Berisha-pensionistëve: Kjo natë e shenjtë më frymëzon të zotohem para jush se pensionet tuaja do të dyfishohen
15Qer

Berisha-pensionistëve: Kjo natë e shenjtë më frymëzon të zotohem para…

FJALA E KRYETARIT TË PD-së, SALI BERISHA NË TUBIMIN QYTETAR EKSTRAKT Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha gjatë fjalës së tij në tubimin qytetar, në natën e Kurban Bajramit ka uruar të gjithë besimtarët për këtë festë. Gjatë fjalës në…

Dosja e baxhanakut të Ramës në SPAK/ Berisha pyet kryeministrin: A është takuar zonja jote me prokurorin Mara për të shkatërruar hetimet?
14Qer

Dosja e baxhanakut të Ramës në SPAK/ Berisha pyet kryeministrin:…

FJALA E KRYETARIT TË PD-së, SALI BERISHA NË TUBIMIN QYTETAR EKSTRAKT Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha gjatw fjalws nw tubimin qytetar, ka kërkuar lirimin urgjent të qytetarëve të cilët protestuan para Bashkisë Tiranë, duke kërkuar dorëheqjen e kryebashkiakut Erion…

Berisha fton qytetarët në protestë të premten para Bashkisë së Tiranës: Kush prek votën, duhet të lërë kokën. Të bashkohemi për të përmbysur regjimin dhe krijuar qeveri teknike
13Qer

Berisha fton qytetarët në protestë të premten para Bashkisë së…

FJALA E KRYETARIT TE PD-se, SALI BERISHA NE TUBIMIN QYTETAR EKSTRAKT Gjatë fjalës së mbajtur në tubimin qytetar, kryetari i PD-së Sali Berisha ka ftuar të gjithë shqiptarët që të ngrihen dhe të mos qëndrojnë opozitar në letra. ‘Koha fton…

Berisha: Mesazhi i arritjes së djeshme është një dhe vetëm një: bashkimi. Deputetëve të PD që akoma nuk janë në grupin tonë, jeni të mirëpritur!
12Qer

Berisha: Mesazhi i arritjes së djeshme është një dhe vetëm…

FJALA E KRYETARIT TË PD-së, SALI BERISHA NË TUBIMIN QYTETAR EKSTRAKT Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha gjatë fjalës së tij në tubimin qytetar, është ndalur sërish te vendimi i djeshëm i Gjykatës së Apelit i cili riktheu vulën dhe…

Berisha: Ju ftoj të përbashkohemi rreth këtij flamuri dhe në një aleancë historike shqiptare, bashkë të shpëtojmë Shqipërinë. Dera është e hapur për kontributin dhe mendimin ndryshe për çdo demokrat
11Qer

Berisha: Ju ftoj të përbashkohemi rreth këtij flamuri dhe në…

FJALA E KRYETARIT TË PD-së, SALI BERISHA NË TUBIMIN QYTETAR EKSTRAKT Pas vendimit të Gjykatës së Apelit për të rikthyer vulën dhe simbolet në PD, kryetari i Partisw Demokratike Sali Berisha ka mbajtur fjalën e tij nw tubimin qytetar, duke…

Berisha: Narkopolicët përdorën helme kundër demonstruesve paqësorë. Me këtë akt, ata i shpallën luftë opozitës!
10Qer

Berisha: Narkopolicët përdorën helme kundër demonstruesve paqësorë. Me këtë akt,…

FJALA E KRYETARIT TË PD-së, SALI BERISHA NË TUBIMIN QYTETAR EKSTRAKT Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha në fjalën e tij përballë qytetarëve, komentoi rezultatin e zgjedhjeve të Parlamentit Europian, ku partitë e djathta fituan shumicën e vendeve. ‘Fitorja e…

Protesta te Kuvendi/ Berisha: Mbi 90% e mediave, si repart ushtarak vendosën titull, thirrjen barbare kundër opozitës të një kryekrimineli që e ka emrin Edi Rama
09Qer

Protesta te Kuvendi/ Berisha: Mbi 90% e mediave, si repart…

FJALA E KRYETARIT TË PD-së, SALI BERISHA NË TUBIMIN QYTETAR EKSTRAKT Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha gjatë fjalës së tij në tubimin qytetar, u ka bërë thirrje qytetarëve që të marrin pjesën masivisht në protestën që do zhvillohet ditën…

Berisha lexon dokumentin e skandalit: Sistemi TIMS nuk kontrollonte pasaportat e disa personave, me në krye trafikantin Tedi Malaveci. Bruno Veizaj ndërhyri në sistem  
08Qer

Berisha lexon dokumentin e skandalit: Sistemi TIMS nuk kontrollonte pasaportat…

FJALA E KRYETARIT TË PD-së, SALI BERISHA NË TUBIMIN QYTETAR EKSTRAKT Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha gjatë fjalës së tij në tubimin qytetar, u ka bërë thirrje shqiptarëve që votojnë në Bashkimin Europian, që votën e tyre ta japin…

Berisha rreshton të gjitha faktet se si u ngrit narko-shteti: Nuk mundet kurrë të heshtja, të mos mbroja interesat jetike të shëndetit tuaj, të sigurisë suaj, të vendit tim
07Qer

Berisha rreshton të gjitha faktet se si u ngrit narko-shteti:…

FJALA E KRYETARIT TË PD-së, SALI BERISHA NË TUBIMIN QYTETAR EKSTRAKT Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha i ka bërë thirrje shqiptarëve të cilët votojnë në zgjedhjet evropiane, që të mbështesin kandidatët e të djathtës dhe kandidatët shqiptarë kudo ku…

Berisha-protestuesve: Sot bllokuat parlamentin! Ka ardhur koha që të kalojmë në betejë të pandërprerë, në betejë të betuar se do e ndërpresim atë vetëm pas krijimit të qeverisë teknike
06Qer

Berisha-protestuesve: Sot bllokuat parlamentin! Ka ardhur koha që të kalojmë…

FJALA E KRYETARIT TË PD-së, SALI BERISHA NË TUBIMIN QYTETAR EKSTRAKT Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka falënderuar të gjithë protestuesit e sotëm, të cilët me zërin e tyre, me protestën e tyre para parlamentit dhe së bashku me…

Gazeta e njohur e Brukselit: Intervistë me kryetarin e PD-së Sali Berisha, liderin politik të fundit të burgosur të Europës
06Qer

Gazeta e njohur e Brukselit: Intervistë me kryetarin e PD-së…

Brussels Morning Në tetor të vitit 2023, znj. Ursula von der Leyen, Presidente e Komisionit Europian, gjatë vizitës së saj në Tiranë, deklaroi se Shqipëria, nën drejtimin e Edi Ramës është në rrugën e duhur për t’u anëtarësuar në Bashkimin…

Berisha: Nesër të gjithë përpara parlamentit në ora 10:00! Kjo është protestë revoltë për Shqipërinë! Ti japim përgjigje Edi Ramës për narkoshtetin e tij. Asgjë nuk na ndal dot!
05Qer

Berisha: Nesër të gjithë përpara parlamentit në ora 10:00! Kjo…

FJALA E KRYETARIT TË PD-së, SALI BERISHA NË TUBIMIN QYTETAR EKSTRAKT Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha gjatw fjalws nw tubimin qytetar, u ndal te alarmi që kanë ngritur kolosët mediatikë evropianë, Rai3 dhe BILD se Shqipëria është një narkoshtet.…

Berisha: Kam denoncuar i pari narkoshtetin! Rama me mentorin e tij Xhorxh Soros krijuan në Shqipëri, Kolumbinë e Europës. Edi Rama, gazeta më e madhe në Gjermani njofton se familja jote po hetohet për trafikun e kokainës
04Qer

Berisha: Kam denoncuar i pari narkoshtetin! Rama me mentorin e…

FJALA E KRYETARIT TË PD-se, SALI BERISHA NË TUBIMIN QYTETAR EKSTRAKT Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha gjatë fjalës së tij përpara protestuesve është shprehur se Edi Rama është i goditur moralisht për vdekje, dhe se ai kërkoi të paraqesë…

Berisha: Edi Rama, jep dorëheqjen, kjo do jetë motoja jonë gjer në rrëzimin e tij! Bashkohuni me ne nesër në ora 11 te bashkia, të enjten në ora 10 para parlamentit
03Qer

Berisha: Edi Rama, jep dorëheqjen, kjo do jetë motoja jonë…

FJALA E KRYETARIT TË PD-së, SALI BERISHA NË TUBIMIN QYTETAR EKSTRAKT Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha gjatë fjalës së tij përpara protestuesve në rrugën e Shpresës, është shprehur se u bëj thirrje qytetarëve të Tiranës të ngrihen, të lënë…

Berisha: Shqipëria paraqitet para publikut evropian dhe botëror, si shteti i mafias, drogës dhe krimit. Të enjten në ora 11 protestë te parlamenti
03Qer

Berisha: Shqipëria paraqitet para publikut evropian dhe botëror, si shteti…

DEKLARATA E PLOTË E KRYETARIT TË PD-së, SALI BERISHA PËR INVESTIGIMIN E RAI-3 EKSTRAKT Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha duke folur pas transmetimit të investigimit të RAI-3 dhe shkrimit të Bild për Edi Ramën, ka deklaruar se, Shqipëria në…

Censusi/ Berisha: Popullata jo vetëm në periferi, por as në Tiranë dhe Durrës nuk është kurrë ajo që pretendohet. Në vitet 2014-2022 kanë ikur nga Shqipëria më shumë se 1 mln shqiptarë
02Qer

Censusi/ Berisha: Popullata jo vetëm në periferi, por as në…

FJALA E KRYETARIT TË PD-së, SALI BERISHA NË TUBIMIN QYTETAR EKSTRAKT Duke folur në tubimin qytetar, kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka prekur plagën e shpopullimit të Shqipërisë duke iu referuar deklaratave të analistit të huaj. ‘Analisti Michael Martens…

Berisha: Edi Rama lehtësoi akuzat për aktin kriminal qeveritar ndaj profesor Mëngjesit! Autorëve iu është premtuar shpërblim
01Qer

Berisha: Edi Rama lehtësoi akuzat për aktin kriminal qeveritar ndaj…

FJALA KRYETARIT TË PD-së, SALI BERISHA NË TUBIMIN QYTETAR EKSTRAKT Në fjalën e tij përpara qytetarëve, kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha bëri të ditur se ‘Shqipëria sot është vendi me të ardhurat më të ulëta në Europë. Ajo që…

Berisha: Të ftojmë Komisionin e Venecias dhe të rindërtojmë sistemin e drejtësisë që u shkatërrua për interesa korruptive. Ndërkombëtarët të mos mbrojnë modelin e dështuar
31Maj

Berisha: Të ftojmë Komisionin e Venecias dhe të rindërtojmë sistemin…

FJALA E PLOTË E KRYETARIT TË PD-së, SALI BERISHA NË TUBIMIN QYTETAR EKSTRAKT Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha gjatë fjalës së mbajtur në tubimin qytetar, u shpreh se, komisioni Xhafa është hipokrizia më e madhe e kohërave! ‘Kjo ishte…

Berisha: Qeveria Rama është një piramidë gjigante vjedhjeje. PD do të rikthejë taksat e ulëta, konkurrencën e ndershme dhe garancinë juridike për investimet e huaja.
31Maj

Berisha: Qeveria Rama është një piramidë gjigante vjedhjeje. PD do…

 “Partia Demokratike është parti e taksave të ulëta”, kështu është shprehur Kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha në takimin informues me Departamentet e Ekonomisë, Financave Publike dhe Sipërmarrjes, mbi programin të cilën PD po harton. Berisha tha se garancia juridike…

Atentati ndaj avokatit Mëngjesi/ Berisha: Kriminelët me mburojë zgjodhën qëllimisht ta godasin për vdekje para kamerave dhe qytetarëve. Avokati i kryetarit të partisë kryesore opozitare goditet vetëm në Iran, Moskë ose në Mianmar
30Maj

Atentati ndaj avokatit Mëngjesi/ Berisha: Kriminelët me mburojë zgjodhën qëllimisht…

FJALA E KRYETARIT TË PD-së, SALI BERISHA NË TUBIMIN QYTETAR EKSTRAKT Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha në fjalën e tij në tubimin qytetar, akuzoi Ramën se ngriti një komisioni për të luftuar korrupsionin, për të thënë se fajin nuk…

Berisha: Sokol Mëngjesi u godit me inkurajimin madhor të Edi Ramës dhe Taulant Ballës. Qëllimi ishte eliminimi i tij! Ky është një sulm direkt kundër opozitës pasi avokati demaskoi dosjen farse kundër meje
29Maj

Berisha: Sokol Mëngjesi u godit me inkurajimin madhor të Edi…

FJALA E KRYETARIT TE PD-së, SALI BERISHA NË TUBIMIN QYTETAR EKSTRAKT Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha gjatë fjalës në tubimin qytetar duke folur për sulmin ndaj avokatit të tij, u shpreh se, ‘Sokol Mëngjesi është një luftëtar i të…

Departamentet e PD vijojnë punën për hartimin e programit qeverisës/ Departamenti i Arsimit publikon prioritet 2025-2029, Berisha: Arsimi do të ketë mbështetjen më serioze nga qeverisja e PD
29Maj

Departamentet e PD vijojnë punën për hartimin e programit qeverisës/…

FJALA E KRYETARIT TË PD-së SALI BERISHA NË PREZANTIMIN E HARTIMIT TË PROGRAMIT PËR ARSIMIN EKSTRAKT Departamenti i Arsimit në takimin e punës me Kryetarin e Partisë Demokratike, Prof. Dr. Sali Berisha, paraqitën planin për hartimin e Programit të Arsimit…

Berisha: Damani, krimineli në krye të organizatës kriminale Skapi i partisë, merr një rrogë 70 milionë lekë në vit. Askush nuk guxon t’ia përmendë Dumanit 3 apartamentet që siguroi gjer në vitin 2016
28Maj

Berisha: Damani, krimineli në krye të organizatës kriminale Skapi i…

FJALA E KRYETARIT TË PD-së, SALI BERISHA NË TUBIMIN QYTETAR EKSTRAKT Kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha, ka kujtuar ditën e sot ish-presidentin Bujar Nishani.  ‘Ne jemi të vendosur të luftojmë edhe për idealet e demokratëve që nuk jetojnë më,…

Berisha: Erion Veliaj, mos guxo të futesh nesër në bashki. Thuaju pak qytetarëve pse duhej t’ia kaloje ndërmarrjen publike të mbetjeve privatit?
27Maj

Berisha: Erion Veliaj, mos guxo të futesh nesër në bashki.…

FJALA E KRYETARIT TË PD-së, SALI BERISHA NË TUBIMIN  QYTETAR EKSTRAKT Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha gjatë fjalës së mbajtur në tubimin qytetar, ka akuzuar Edi Ramën se me një rezolutë gjethe fiku do mashtrojnë shqiptarët dhe BE-në se…

Berisha: Në Milano shkove si Çubrilloviçi i shqiptarëve, shkove si shpopulluesi më i madh i Shqipërisë. Shkove si padrino i Arben Ndokës, Xhelal Rrajës, Durim Bamit …
26Maj

Berisha: Në Milano shkove si Çubrilloviçi i shqiptarëve, shkove si…

FJALA E KRYETARIT TË PD-së, SALI BERISHA NË TUBIMIN QYTETAR EKSTRAKT Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha gjatë fjalës në tubimin qytetar, ka vlerësuar protestën e sotme të aktivistëve të rinj në takimin e Edi Ramës në Milano, të cilët…

Berisha: Dumani censuroi çdo bisedë për krimin elektoral në dosje! Me kallp-mandatet e tij i eksportoi kriminelët drejt Europës
25Maj

Berisha: Dumani censuroi çdo bisedë për krimin elektoral në dosje!…

FJALA E KRYETARIT TË PD-së, SALI BERISHA NË TUBIMIN QYTETAR EKSTRAKT Në fjalën e tij të mbajtur në tubim, kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha u ka bërë thirrje qytetarëve që të dalin në protesta, sepse vetëm mosbindja civile e…

Berisha: Metamorfoza e Altin Dumanit, krahasime mes Task-Forcës së 2008-2009 me SPAK 2022-2023
25Maj

Berisha: Metamorfoza e Altin Dumanit, krahasime mes Task-Forcës së 2008-2009…

EKSTRAKT Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha në një deklaratë për mediat, ka bërë një krahasim mes luftës së korrupsionit në dy periudha të ndryshme kohore, por kur i njëjti prokuror hetonte këtë fenomen. Gjatë deklaratës së tij, kryedemokrati Sali…

Berisha u bën thirrje emigrantëve dhe diasporës: Ashtu siç ju përzuri Edi Rama nga Shqipëria, përzejeni ju tani nga takimet hipokrite 2 milionëshe me patronazhistët e tij
24Maj

Berisha u bën thirrje emigrantëve dhe diasporës: Ashtu siç ju…

FJALA E KRYETARIT TE PD-së, SALI BERISHA NË TUBIMIN QYTETAR EKSTRAKT Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha gjatë fjalës së tij në tubimin qytetar i’u është drejtuar diasporës dhe emigrantëve. ‘Ju jeni autorët e kapitullit të parë të demokracisë në…

Berisha: Kryehorri Altin Dumani amnistoi krimin elektoral me kërkesën për të ndryshuar Kushtetutën për prapanicën e tij
23Maj

Berisha: Kryehorri Altin Dumani amnistoi krimin elektoral me kërkesën për…

FJALA E KRYETARIT TE PD-së, SALI BERISHA NË TUBIMIN QYTETAR EKSTRAKT Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka përshëndetur miratimin në OKB të rezolutës që njeh gjenocidin serb në Srebrenicë. Gjatë fjalës në tubimin qytetar, Berisha theksoi se, ‘Rama votoi…

Berisha: Altin Faqeziu i partisë ka dërguar në një vit 38 dosje për korrupsion kundrejt 154 dosjeve që ka dërguar në vitin 2008
22Maj

Berisha: Altin Faqeziu i partisë ka dërguar në një vit…

FJALA E KRYETARIT TË PD-së, SALI BERISHA NË TUBIMIN QYTETAR EKSTRAKT Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka komentuar sot raportimin e Altin Dumanit në Komisionin e Ligjeve. Gjatë fjalës së tij në tubimin qytetar, Berisha e cilësoi Dumanin si…

‘Velloja e zezë e censurës’/ Berisha: Në asnjë studio nuk u lakua emri i padrinos së 7 familjeve mafioze, Edi Ramës
21Maj

‘Velloja e zezë e censurës’/ Berisha: Në asnjë studio nuk…

FJALA E KRYETARIT TË PD-së, SALI BERISHA NË TUBIMIN QYTETAR EKSTRAKT Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka përshëndetur protestën e sotme tek bashkia e Tiranës. Gjatë fjalës së tij në tubimin qytetar, Berisha deklaroi se, qytetarët protestuan sot në…

Berisha: Ju ftoj nesër në ora 11:00, të gjithë tek Bashkia e Tiranës! Dumani sekuestron me urdhër politik pasuritë e Jamarbër Malltezit, por nuk i prek pasuritë e drejtorëve hajdutë të Veliajt
20Maj

Berisha: Ju ftoj nesër në ora 11:00, të gjithë tek…

FJALA E KRYETARIT TË PD-së, SALI BERISHA NË TUBIMIN QYTETAR EKSTRAKT Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha duke folur në tubimin qytetar, deklaroi se, opozita do të fitojë kur të quajë Edi Ramën dhe qeveritarët si armiq. ‘Nuk ka pushtim…

Berisha: Operacioni me 50 urdhër arreste, kallp. PD dënon me forcë dekonspirimin nga prokuroria dhe politika të këtij operacioni, ku bosët e krimit u arratisën dhe lidhjet e tyre politike u fshehën
20Maj

Berisha: Operacioni me 50 urdhër arreste, kallp. PD dënon me…

EKSTRAKT Kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha, në një dalje publike për mediat deklaroi se kreu i SPAK Altin Dumani përsëriti skemën e mashtrimit, edhe në operacionin e fundit të Strukturës së Posaçme. Lideri i opozitës, theksoi në fjalën e…

Berisha: Edi Rama, vendosi të vjedhë pronën publike me vendime qeveritare. Voton ligjin që këto prona të privatizohen nga ai me Alabarin, nga Olsi Rama me Gaz Demin dhe trafikantët
19Maj

Berisha: Edi Rama, vendosi të vjedhë pronën publike me vendime…

FJALA E KRYETARIT TË PD-së, SALI BERISHA NË TUBIMIN QYTETAR EKSTRAKT Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha e ka quajtur javë të zezë javën që kaloi, pasi Edi Rama vendosi të vjedhë pronën publike me vendime qeveritare. Gjatë fjalës së…

Berisha: Dumanin e kemi armikun më të egër, le ta lavdërojë kush të dojë! Malaveci i mori të dhënat e TIMS-it nga Taulant Krimi
18Maj

Berisha: Dumanin e kemi armikun më të egër, le ta…

FJALA E PLOTE E KRYETARIT TE PD-se, SALI BERISHA, NE TUBIMIN QYTETAR EKSTRAKT Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha gjatë fjalës së tij në tubimin qytetar, akuzoi Edi Ramën dhe qeverinë e tij, se plaçkit pasurinë e shqiptarëve. Sipas tij,…

Vrasja e Bardhok Pllanës/ Berisha: Isha i sigurt se Altin Dumani do merrte qesen e parave dhe do njoftonte Arben Ndokën t’ia mbathte nga Shqipëria
17Maj

Vrasja e Bardhok Pllanës/ Berisha: Isha i sigurt se Altin…

FJALA E KRYETARIT TË PD-së, SALI BERISHA NË TUBIMIN QYTETAR EKSTRAKT Në 4 vjetorin e shembjes së Teatrit Kombëtar nga Rama-Veliaj, kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha deklaroi se, ‘kauza e Teatrit Kombëtar është objektiv madhor i PD! Do e…

Protesta e të martës/ Berisha: Beteja për çlirimin e bashkisë nga kryhajduti Erion Veliaj është betejë e shenjtë
16Maj

Protesta e të martës/ Berisha: Beteja për çlirimin e bashkisë…

FJALA E KRYETARIT TË PD-së, SALI BERISHA NË TUBIMIN QYTETAR EKSTRAKT Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha gjatë fjalës së mbajtur në tubimin qytetar, deklaroi se, beteja e demokratëve është vendimtare për fatet e Shqipërisë. ‘Kjo betejë është vendimtare për…

Balluku në SPAK/ Berisha: Skrapi i partisë ka në dosje dy shkresa të saj për Erion Veliajn, por vepron si mercenar
15Maj

Balluku në SPAK/ Berisha: Skrapi i partisë ka në dosje…

FJALA E KRYETARIT TË PD-së, SALI BERISHA NË TUBIMIN QYTETAR EKSTRAKT Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha duke folur në tubimin e përnatshëm qytetar, është shprehur se kombi ndodhet në rrezik. ‘Kombi ndodhet në një rrezik që nuk e ka…

Berisha: Elmar Brok na ndihmoi kur PS vodhi zgjedhjet e vitit 2001. Bashkë me të, ne e kthyem Shqipërinë në rrugën e duhur
14Maj

Berisha: Elmar Brok na ndihmoi kur PS vodhi zgjedhjet e…

FJALA E KRYETARIT TË PD-së, SALI BERISHA NË TUBIMIN QYTETAR EKSTRAKT Kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha duke folur në tubimin qytetar, ka përshëndetur politikanin Elmar Brok dhe u shpreh se, ai ka zgjedhur të ndajë ditëlindjen së bashku me…

Berisha: Ditën e martë në ora 11, e gjithë Tirana përpara bashkisë në ditën dhe orën e fitores së saj
13Maj

Berisha: Ditën e martë në ora 11, e gjithë Tirana…

FJALA E KRYETARIT TË PD-së, SALI BERISHA NË TUBIMIN QYTETAR EKSTRAKT Gjatë fjalës së mbajtur në tubimin qytetar, kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha tha se, ‘Erion Veliaj po bën gjithçka duke menduar se do t’ia hedhë. Pa kaluar mbi…

Berisha: Edi Rama shqiptarët në Athinë, të rezervuan përshëndetjen që meriton armiku i tyre. Të lanë në mëshirën e Elisës të të thotë dy fjalë ngushëlluese
12Maj

Berisha: Edi Rama shqiptarët në Athinë, të rezervuan përshëndetjen që…

FJALA E KRYETARIT TË PD-së, SALI BERISHA NË TUBIMIN QYTETAR EKSTRAKT Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka vlerësuar protestuesit për qëndresën e tyre të treguar në këto 11 vite të qeverisë së Edi Ramës, pavarësisht bindjeve politike. Në fjalimin…

Berisha: Sot i riu dhe e reja shqiptare janë njerëzit më të përçmuar dhe më të nënvlerësuar. PD e ka objektivin e saj më madhor pikërisht mbështetjen e të rinjve shqiptarë
11Maj

Berisha: Sot i riu dhe e reja shqiptare janë njerëzit…

FJALA E KRYETARIT TE PD-së, SALI BERISHA NË TUBIMIN QYTETAR EKSTRAKT Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha në fjalën e tij në tubimin qytetar, u shpreh se Tirana është bërë qyteti i ndaluar për të rinjtë e Shqipërisë. ‘Sot i…

Berisha: Vizita e Ramës në Greqi është provokacion dhe ndërhyrje në fushatë elektorale! Para se të takosh patronazhistët që ke çuar në Athinë, publiko censusin o Çubrilloviç shqipfolës
10Maj

Berisha: Vizita e Ramës në Greqi është provokacion dhe ndërhyrje…

FJALA E KRYETARIT TË PD-së, SALI BERISHA NË TUBIMIN QYTETAR EKSTRAKT Në fjalën e mbajtur në tubimin e përnatshëm tek rruga e Shpresës, kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha, e akuzoi Edi Ramën se, vizita e tij në Greqi është…

Dita e drejtësisë/ Berisha: Sot shqiptarët si kurrë më parë në 32 vite, kanë një korporatë krimi drejtësie, një sistem drejtësie që kontrollohet nga Edi Rama
10Maj

Dita e drejtësisë/ Berisha: Sot shqiptarët si kurrë më parë…

MESAZHI I KRYETARIT TË PD-së, SALI BERISHA NË DITËN E DREJTËSISË: Të dashur qytetare dhe qytetarë! Sot mediat po japin mesazhe të njëpasnjëshme të zyrtarëve shqiptarë dhe përfaqësuesve ndërkombëtar në ditën e drejtësisë dhe për të ashtuquajturën drejtësi të re.…

Projektligji për surrogacinë/ Berisha: Nismë monstruoze! Rama po zbaton doktrinat e Sorosit dhe Çubrilloviçit. PD garanton se mbrojtja e familjes do të jetë një nga objektivat më kryesorë të programit të saj
10Maj

Projektligji për surrogacinë/ Berisha: Nismë monstruoze! Rama po zbaton doktrinat…

FJALA E KRYETARIT TË PD-së, SALI BERISHA NË TAKIMIN KUNDËR LIGJIT TË SURROGATISË EKSTRAKT Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, ka folur sot me tone të ashpra për projektligjin e Qeverisë Rama ‘Për shëndetin seksual dhe riprodhues’, i cili, veç…

Berisha: Kam një apel për ndërkombëtarët, mos u përpiqni t’u shisni gjizën për djathë shqiptarëve. Kërkesa për hetimin e thelluar të Irenës me 3 mbiemra u tërhoq sapo ajo mori dosjen e Berishës
09Maj

Berisha: Kam një apel për ndërkombëtarët, mos u përpiqni t’u…

FJALA E KRYETARIT TË PD-së, SALI BERISHA NË TUBIMIN QYTETAR EKSTRAKT Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha gjatë fjalës së mbajtur në tubimin qytetar, ka folur për 9 majin, ditën e Europës. Sipas tij, deri në vitin 2013, rruga e…

9 maji dita e Europës/ Berisha: Deri në vitin 2013 rruga drejt BE-së ishte e pandalshme. Pas ardhjes së Ramës në pushtet, çdo gjë ndaloi, shkak krimi, vjedhja dhe droga
09Maj

9 maji dita e Europës/ Berisha: Deri në vitin 2013…

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha me anë të një mesazhi ka uruar qytetarët shqiptarë për 9 Majin, ditën e Europës. Në mesazhin e tij, kryedemokrati Berisha thotë se, rruga drejt BE-së deri në vitin 2013 ishte e pandalshme për…

Berisha: ftoj diasporën, ftoj emigracionin, të gjithë në Tiranë në betejë për çlirimin e kryeqytetit. Në betejë për qeverinë teknike
08Maj

Berisha: ftoj diasporën, ftoj emigracionin, të gjithë në Tiranë në…

FJALA E KRYETARIT TË PD-së, SALI BERISHA NË TUBIMIN QYTETAR EKSTRAKT Në fjalën e tij gjatë tubimit të përnatshëm qytetar, kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha u ndal tek skandali i kompanisë ‘5D’ në bashkinë e Tiranës. Berisha tha se,…

Berisha fton qytetarët në protestë të martën: Erion Veliaj, jep dorëheqjen se gjyqi që të bëri sot kryepadrinoja në shpellën e mafies është lule me atë që do të të bëjmë ne
07Maj

Berisha fton qytetarët në protestë të martën: Erion Veliaj, jep…

FJALA E KRYETARIT TË PD-së, SALI BERISHA NË TUBIMIN QYTETAR EKSTRAKT Që në nisje të fjalës në tubimin qytetar, kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha ka komentuar protestën tek bashkia e Tiranës. Berisha tha se, pa këtë betejë të opozitës,…

Berisha: Nesër në ora 11:30, të gjithë te bashkia! Është koha nesër të bëjmë drejtësi me zemërimin tonë
06Maj

Berisha: Nesër në ora 11:30, të gjithë te bashkia! Është…

FJALA E KRYETARIT TË PD-së, SALI BERISHA NË TUBIMIN QYTETAR EKSTRAKT Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka paralajmëruar kryebashkiakun e Tiranës, Erion Veliaj, se në protestën e nesërme para bashkisë, do të kapet për zverku dhe do të dërgohet…

Berisha: Erion Veliaj dhe drejtorët e tij vodhën edhe taksën e shkollës dhe ndërtuan hotelet me 5 yje. Të martën zemërimi juaj gjer në qiell
05Maj

Berisha: Erion Veliaj dhe drejtorët e tij vodhën edhe taksën…

FJALA E KRYETARIT TË PD-së, SALI BERISHA NË TUBIMIN QYTETAR EKSTRAKT Kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha ka mbajtur fjalën e tij në protestën maratonë në ‘Rrugën e Shpresës’, ku ka theksuar se tirania më e pamëshirë që kanë përjetuar…

‘Ish-sigurimsi Arben Rakipi e shndërroi Magjistraturën në shkollë private të PS!’/ Berisha-ndërkombëtarëve: Mos na servirni korrupsionin për reformë
04Maj

‘Ish-sigurimsi Arben Rakipi e shndërroi Magjistraturën në shkollë private të…

FJALA E KRYETARIT TË PD-së, SALI BERISHA NË TUBIMIN QYTETAR EKSTRAKT Kryetari i PD-së, Sali Berisha gjatë fjalës së tij në tubimin qytetar, ka uruar besimtarët ortodoksë për Pashkët. ‘Më lejoni që të uroj sonte të gjithë besimtarët ortodoksë shqiptarë,…

Berisha: Asnjë pasuri apo llogari e Veliajt dhe bandës së tij nuk është sekuestruar sepse i mbron Altin Dumani
03Maj

Berisha: Asnjë pasuri apo llogari e Veliajt dhe bandës së…

FJALA E KRYETARIT TË PD-së, SALI BERISHA NË TUBIMIN QYTETAR EKSTRAKT Në fjalën e mbajtur në tubimin qytetar, kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha u shpreh se, qytetarët që mblidhen çdo natë janë bërë zëdhënësit e atyre që nuk kanë…

Berisha: U bëj thirrje sindikatave, intelektualëve, studentëve, të bashkohemi në protestën e të martës, të mos harrojmë se beteja për kryeqytetin është beteja për triumfin vendimtar
02Maj

Berisha: U bëj thirrje sindikatave, intelektualëve, studentëve, të bashkohemi në…

FJALA E KRYETARIT TË PD-së, SALI BERISHA NË TUBIMIN QYTETAR EKSTRAKT Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha gjatë fjalës së tij në tubimin qytetar, ka bërë thirrje për protestën e ditës së martë. Berisha tha se, nuk ka betejë më…

Berisha: Erion Veliaj, në qoftë se do të shpëtosh, shko drejt te 313-a. Triumfi i Tiranës është fitore vendimtare për qeverinë teknike të ardhshme dhe rikthimin e opozitës në pushtet
01Maj

Berisha: Erion Veliaj, në qoftë se do të shpëtosh, shko…

FJALA E PLOTË E KRYETARIT TË PD-së, SALI BERISHA NË TUBIMIN QYTETAR EKSTRAKT Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha u ka bërë thirrje mësuesve që të bashkohen me opozitën, pasi kauza të cilën ata kanë, rritjen e pagave, është e…

Berisha: Veliaj u thirr sot atje falë meritës së protestuesve, sepse Dumani e di se po i vjen shpejt radha.Kjo javë na shërben për t’u përgatitur për sulmin total
30Pri

Berisha: Veliaj u thirr sot atje falë meritës së protestuesve,…

FJALA E KRYETARIT TË PD-së, SALI BERISHA NË TUBIMIN QYTETAR EKSTRAKT Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha gjatë fjalës së mbajtur në tubimin qytetar, ka përshëndetur protestuesit në Tiranë. Berisha tha se, qytetarët e nisën ditën duke pritur kryehajnin e…

Berisha: Të mblidhemi të gjithë nesër, duke ruajtur identitetin tonë. Nga ky podium unë shoh një horizont që nuk e kemi parë 11 vite, unë shoh fitore
29Pri

Berisha: Të mblidhemi të gjithë nesër, duke ruajtur identitetin tonë.…

FJALA E KRYETARIT TË PD-së, SALI BERISHA NË TUBIMIN QYTETAR EKSTRAKT Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha gjatë fjalës së mbajtur në tubimin qytetar, një ditë para protestës tek bashkia e Tiranës, deklaroi se, shikon vetëm fitore. ‘Këtu nga Rruga…

Berisha: Të gjithë të martën në ora 16:30 te bashkia e Tiranës që ta pastrojmë nga hajnat dhe fundërrinat. Ja të vdesim, ja të rrojmë, ky është kushtrimi ynë
27Pri

Berisha: Të gjithë të martën në ora 16:30 te bashkia…

FJALA E KRYETARIT TË PD-së, SALI BERISHA NË TUBIMIN QYTETAR EKSTRAKT Gjatë fjalës në tubimin qytetar, kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha ka përshëndetur presidentin e Partisë së Lirisë, Ilir Meta dhe konventën e mbledhur. Duke folur në rrugën e…

Berisha: Të gjithë nesër në orën 11:00 tek bashkia. Siç fituam betejën në parlament, ashtu do ta fitojmë edhe betejën e Bashkisë së Tiranës
25Pri

Berisha: Të gjithë nesër në orën 11:00 tek bashkia. Siç…

FJALA E KRYETARIT TË PD-së, SALI BERISHA NË TUBIMIN QYTETAR EKSTRAKT Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha gjatë fjalës së mbajtur në tubimin e përnatshëm, ka ftuar qytetarët që ti bashkohen protestës së nesërme tek bashkia e Tiranës. Lideri i…

Berisha: Hilet e Dumanit me hetimin e kryehajdutit të bashkisë, Erion Veliaj. Në asnjë rast nuk flitet për grup të strukturuar kriminal
23Pri

Berisha: Hilet e Dumanit me hetimin e kryehajdutit të bashkisë,…

FJALA  E KRYETARIT TË PD-së, SALI BERISHA NË TUBIMIN QYTETAR EKSTRAKT Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha në fjalën e tij në tubimin qytetar, ka zbardhur hilet që përdor drejtuesi i SPAK, Altin Dumani për të shmangun hetimin ndaj Erion…

Protesta e radhës të premten në ora 11:00/ Berisha: paralajmëroj rrugaçët civilë, patronazhistë, mos guxoni të prekni një demonstrues se do merrni atë që meritoni
19Pri

Protesta e radhës të premten në ora 11:00/ Berisha: paralajmëroj…

EKSTRAKT Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha gjatw fjalws nw tubimin qytetar, i ka bërë thirrje kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj që të mos mbjellë sherre dhe të japë dorëheqjen e të dalë nga bashkia.   Duke u ndalur te…